Harry Potter'ın yeni filmi 2009'da

Harry Potter serisinin altıncı filmi olan ''Harry Potter ve Melez Prens/Harry Potter and the Half-Blood Prince''in gösterime girişi 2009'a ertelendi. Film 17 Temmuz 2009'de ABD ve birçok ülkede aynı anda gösterime girecek.

15 Ağustos 2008 Cuma, 10:58

Gişe rekortmeni Harry Potter serisinin altıncı filmi olan ''Harry Potter ve Melez Prens/Harry Potter and the Half-Blood Prince''in gösterime girişi 2009'a ertelendi.Warner Bros Türkiye'den alınan bilgiye göre, film 17 Temmuz 2009'de ABD ve birçok ülkede aynı anda gösterime girecek.

Filmin gösterime giriş tarihi, yaz sezonunun aile filmi kategorisindeki yapımlar için ideal bir dönem olması ve yazar grevinin uzantılarının hissedilmesi nedeniyle ertelendi.Bu değişiklik bu filmin ya da sonraki Harry Potter filmlerinin yapım programlarını etkilemeyecek. ''Harry Potter and the Deathly Hallows/Harry Potter ve Ölüm Yadigarları''nın iki bölümü için belirlenen gösterim tarihleri de değişmeyecek.Filmin yönetmenliğini, serinin ''Harry Potter and the Order of the Phoenix/Harry Potter ve Zümrüdüanka Yoldaşlığı'' bölümünü yöneten David Yates, yapımcılığını ise David Heyman ve David Barron üstlendi. Filmin senaryosunu J.K. Rowling'in kitabına dayanarak Steve Kloves kaleme aldı. Daniel Radcliffe, Rupert Grint ve Emma Watson'ın bir kez daha genç büyücüler Harry Potter, Ron Weasley ve Hermione Granger olarak rol alacak.