Çarşı'dan anlamlı yardım

Beşiktaş taraftarlarından oluşan ''Çarşı Berlin Grubu'', Kütahya'nın Tavşanlı ilçesindeki köy okulunda görevli öğretmenlerin internetten yaptığı çağrıya yanıt vererek, burada öğrenim gören ihtiyaç sahibi çocuklara yardımda bulundu.
Yayınlanma tarihi: 25 Nisan 2009 Cumartesi, 20:15

Almanya'nın başkenti Berlin'den İstanbul'a gönderilen ve içinde ayakkabı, kaban, kazak, kitap, defter, sulu boya, kalem, silgi gibi ürünler bulunan paketler, Çarşı Grubu lideri Alen Markaryan tarafından ilçe merkezine 20 kilometre uzaklıktaki Karapelit köyünde 48 öğrenciye teslim edildi. Köy meydanındaki törende konuşan Markaryan, Türk Kızılayı ile yaptıkları organizasyonla 81 ilde kan bağışı ve kimsesiz çocuklar yararına çeşitli kampanyalar düzenlediklerini söyledi.

Çarşı Grubu olarak eğitim yardımını ilk kez bu köyde gerçekleştirdiklerini ifade eden Markaryan, şöyle konuştu: ''48 öğrenci kardeşimize yardımcı olabilmek amacıyla Tavşanlı'nın Karapelit köyüne geldik. Onların yüzlerindeki mutluluk ifadeleri bizleri de mutlu etti. 23 Nisan kutlamalarına yırtık ayakkabılarla katılan öğrenciler var. Türkiye'nin bu acı gerçeğini büyük üzüntüyle takip ettik. Bu ilki devam ettirerek eğitim yardımlarımızı Türkiye çapında yaygınlaştırmak istiyoruz.''

Karapelit İlköğretim Okul Müdürü Maksut Serin de öğretmen arkadaşlarıyla öğrencileri için internet aracılığıyla yardım talebinde bulunduklarını anımsattı. Çarşı Berlin Grubu yetkililerinden İlker Altınsır'ın kendileriyle irtibat kurarak yardım paketlerini gönderdiğini anlatan Serin, ''Beşiktaş taraftarının kardeş köy okulu olmak istiyoruz. Okulumuzun 5 yıl olan eğitim süresinin 8 yıla çıkarılması için Beşiktaş taraftarı ve iş adamlarından destek bekliyoruz'' dedi.

Konuşmaların ardından köy halkınca gözleme ve ayran ikram edildi.

A+ A-

Okumadıklarınız

Bu kategoriye ait, henüz okumadığınız haberler listelenmektedir. Tümünü görüntülemek için tıklayınız.