İlsever ameliyat olacak

"Ergenekon" davasının tutuklu sanıklarından, İşçi Partisi (İP) Genel Başkan Yardımcısı ve Ulusal Kanal Genel Yayın Yönetmeni Ferit İlsever'in rahatsızlığının tanısının konulabilmesi için akciğer ameliyatı olması gerektiği belirtildi.

19 Ağustos 2008 Salı, 11:43

Rahatsızlığı dolayısıyla Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinin mahkum koğuşunda tedavisi süren, İşçi Partisi (İP) Genel Başkan Yardımcısı ve Ulusal Kanal Genel Yayın Yönetmeni Ferit İlsever hakkında, Göğüs Hastalıkları Anabilim Dalı Onkoloji Konseyi'nce bir heyet raporu düzenlendi.

Raporda, İlsever'in rahatsızlığının tanısının konulabilmesi amacıyla (eksploratris torakostomi) kaburgasının açılarak akciğer ameliyatı olması gerektiği kaydedildi.

İlsever'in avukatı Osman Aydın Şahin de yaptığı açıklamada, üniversitenin mahkum koğuşunda tedavisi devam eden müvekkilinin Edirne Cumhuriyet Başsavcılığına bir dilekçe yazarak, ameliyatının başka bir hastanede yapılmasını istediğini söyledi.

İlsever'e, bir süre önce getirildiği İstanbul Üniversitesi (İÜ) Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Nükleer Tıp Bölümünde "Vücut tümör taraması" yapılmıştı.