"Şenol Güneş ile el sıkışmak istiyoruz"

Trabzonspor Kulübü Başkanı Sadri Şener, sezon başında belirlerdikleri Avrupa Kupası hedefini gerçekleştirdiklerini ancak Şampiyonlar Ligi'nde oynamalarının kendileri için çok daha iyi olacağını söyledi.

26 Mayıs 2009 Salı, 08:47

Trabzon Kulübü Başkanı Sadri Şener, yaptığı açıklamada, matematiksel olarak şampiyonluk şanslarının sürdüğünü ancak bunun gerçekleşmesinin zor olduğunu belirterek ''Sezon başında söylediğimiz Avrupa Kupalarına katılma hedefimizi gerçekleştirdik. Ama Şampiyonlar Ligi'nde oynarsak kulüp için her açıdan iyi olacak'' dedi.

Şampiyonlar Ligi'ne katılmak için sahalarında Fenerbahçe'yi yenip Sıvasspor'un Galatasaray deplasmanında puan yitirmesini bekleyeceklerini ifade eden Şener, ''Galatasaray'ın da Avrupa Kupalarına katılabilmesi için bu maçı kazanması gerekiyor. Biz de Fenerbahçe'yi son hafta yenmek zorundayız. Şampiyonlar Ligi'ne katılma şansımızı yüksek görüyoruz'' diye konuştu.

 

"El sıkışmak istiyoruz"

Başkan Şener, Güney Kore'nin FC Seul takımını çalıştıran teknik direktör Şenol Güneş'in, bordo-mavili takıma gelip gelmeme durumunun bu ay sonunda netleşeceğini söyledi.
Güneş'in de Trabzonspor'a gelmeye sıcak baktığını ifade eden Şener, ''Güneş'in Güney Kore takımıyla sözleşmesi sürüyor. Bu nedenle menajeri Adnan Demir, Güney Kore'de. Bu ay sonunda kulübüyle görüşmeler netleşecek. Ondan sonra da el sıkışmak istiyoruz'' dedi.

 

"Transferleri kamp öncesinde gerçekleştirmek istiyoruz"

Şener, transferde 2 yabancı, 2 yerli oyuncu olmak üzere 4 oyuncuyu kadrolarına dahil etmek istediklerini belirtti.

Bu sezon Danimarka'nın Kopenhag takımında forma giyen ön libero oyuncusu Kanadalı Atiba Hutchinso ile Fransa'nın Sochaux takımında oynayan 20 yaşındaki oyun kurucu Hırvat futbolcu Ivan Perisic'in transfer listesinde olduklarını doğrulayan Şener, bu oyunculardan en az birini kadrolarına dahil etmeyi planladıklarını kaydetti.

Şener, 2 yabancı, 2 yerli oyuncuyu kadrolarına katacaklarını dile getirerek ''Bunları kamp öncesi gerçekleştirmek istiyoruz. Yeni teknik heyet de belirlendikten sonra hızla transferi noktalayacağız'' diye konuştu.