'3 puanı alıp döneceğiz'

Turkcell Süper Lig lideri Beşiktaş'ın Brezilyalı futbolcusu Bobo, son haftada Denizlispor ile yapacakları karşılaşmadan galibiyetle ayrılarak, şampiyonluk ipini göğüsleyeceklerini söyledi.

26 Mayıs 2009 Salı, 14:32

Beşiktaş'ın Brezilyalı golcüsü  Bobo, LİG TV'ye yaptığı açıklamada, sezon başlarken hedeflerinin Fortis Türkiye Kupası'nı kazanmak ve ligde de sonuna kadar mücadele etmek olduğunu ifade ederek, ''Fortis Türkiye Kupası'nı aldık ve şu an ligde de mücadelemize devam ediyoruz. Denizlispor maçının zor olacağını biliyoruz ama biz takım olarak hazırız. Bu artık son maç, herkes bunun farkında. Oraya 3 puan için gideceğiz. Deplasmanda iyi performans gösterdiğimizi de biliyoruz. Oradan 3 puanı alıp döneceğiz'' diye konuştu. Turkcell Süper Lig'de sezonun en iyi futbolunu oynayan takımın kendileri olduğunu ifade eden Bobo, şunları kaydetti: ''Kimsenin, bunun tersini söyleyeceğini sanmıyorum. Puan tablosu gerçeği gösteriyor. Teknik direktörümüz Mustafa Denizli ile belli bir performans düzeyine geldikten sonra, orada kalmayı ve devamlılık sağlamayı başardık. Önceden de bizim inişli-çıkışlı dönemlerimiz oluyordu ama önemli olan, iyi bir performans yakalayıp, onu devam ettirmek. Biz hocamızla beraber bunu sağladık.''

Taraftarların 2002-2003 sezonundan beri şampiyonluğa hasret olduğunu hatırlatan Bobo, ''Taraftarımız uzun zamandır şampiyonluk bekliyor. Futbolcular ve teknik heyet olarak cumartesi günü bunu gerçekleştirmek istiyoruz. Taraftarlarımıza şampiyonluğun sözünü kesinlikle veriyoruz. Cumartesi günü İstanbul'u kırıp dökeceğiz'' ifadelerini kullandı.