Bu logo çalıntı mı?

AKP Diyarbakır Bağlar İlçe Başkanı Cevdet Kara, Türkiye Partisi'nin kullandığı logonun, AKP'nin kuruluş aşamasında hazırladıkları logo olduğunu savundu.

27 Mayıs 2009 Çarşamba, 09:12

AKP Diyarbakır Bağlar İlçe Başkanı Cevdet Kara, Bağlar İlçe Teşkilat binasında düzenlenen basın toplantısında, 25 Mayıs'ta Abdüllatif Şener'in Türkiye Partisi adlı bir parti kurduğunu hatırlattı.

Türkiye Partisi'nin tutuşan Türkiyeli logosu açıklanır açıklanmaz çalıntı olduğu yönünde iddiaların ortaya atıldığını öne süren Kara, şöyle konuştu:
''Ancak bu kullandığı logonun asıl sahibi biziz, yani benim. Arkadaşlarla AK Parti kurulmadan önce partiye bir isim ve logo önerisi yaptık. Hazırladığımız logolardan bir tanesi de tutuşan Türkiye elidir. Partinin kuruluş aşamasında Türkiye'nin her tarafından giden logolar arasında bizim logomuzun 3. olduğunu öğrendik. En çok oyu ampul aldığı için bu logo kullanıldı.''

Logoyu kendisinin hazırladığını ve AKP'nin malı olduğunu belirten Kara, ''Logoyu etik olmadan kendi siyasi partisinin logosu olarak kullanmıştır. Kullandığı logo bize aittir ve bu konuda gereğini yaparak dava açacağız'' dedi.