"Biz kendi işimize bakacağız"

Turkcell Süper Lig'de 2008-2009 sezonunun son haftasında Beşiktaş ile karşı karşıya gelecek olan Denizlispor'da, Cumartesi günü oynanacak maçın hazırlıkları devam ediyor.

28 Mayıs 2009 Perşembe, 08:51

Denizlispor, şampiyonun belirlenmesinde yine anahtar takım oldu. İstanbul'da Beşiktaş ile 1986-1987 sezonunun bitimine bir hafta kala oynanan karşılaşmanın 86. dakikasında Erol Tolga'nın serbest vuruşunda top ağlarla buluşunca o yılın şampiyonunun değişmesine neden olan takım, 2005-2006 sezonunda da son maçına zafer şarkılarıyla giren Fenerbahçe'yi şampiyonluktan etmişti.

''Horozlar'' bu sefer, yine şampiyonun belirleneceği bir maça daha hazırlanıyor. Haluk Ulusoy Tesisleri'nde antrenmanlarını sürdüren yeşil-siyahlı takımın teknik direktörü Mesut Bakkal, gazetecilere yaptığı açıklamada, ''Denizlispor'un tarihine baktığınızda bu dönemlerde hep kendi işini yapmıştır, herhangi bir söylentiye fırsat vermemiştir. Yine gündemi belirleriz diye düşünüyorum'' dedi.

Çok önemli, ligin kaderini belirleyecek bir maça çıkacaklarını belirten Bakkal, şöyle devam etti:
''Biz kendi işimize bakacağız. Bizim avantajımız var. Moralimiz, keyfimiz yerinde. Sıkıntılı bir ortamdan sonra böyle bir maçı oynamak, her futbolcuya nasip olmaz. Tüm Türkiye'nin gözü Denizli'de olacak. Çektiğimiz sıkıntıya göre de, bu maçı hak ettiğimizi düşünüyorum. Futbolcularıma ve Denizli halkına şunu söylemek istiyorum. Cumartesi günü düğünümüz var Denizli Atatürk Stadı'nda. Bu düğüne de çoluk çocuk, eş, sevgili herkesi bekliyoruz. Çünkü kümede kalışımızı bu çocuklar hakikaten alın teriyle hak ettiler. Denizli de zaten Süper Lig'e yakışıyor. Benim çalıştırdığım takımlar ve Denizlispor her zaman işini yaparlar.''