Yer gök, "Siyah-Beyaz"

Turkcell Süper Lig'in 2008/2009 sezonunu lider bitiren ve Türkiye Kupası'ndan sonra lig kupasını da müzesine götüren Beşiktaş, büyük zaferini İnönü Stadı'nda kutladı. Beşiktaşlı futbolcular, kupayı Türkiye Futbol Federasyon Başkanı Mahmut Özgener'in elinden aldı.

31 Mayıs 2009 Pazar, 19:35

Beşiktaş'ın Turkcell Süper Lig'deki şampiyonluğu BJK İnönü Stadı'nda düzenlenen şölenle kutlandı.

2008-2009 futbol sezonunu dün oynanan maçlar sonrasında 71 puanla şampiyon tamamlayan Beşiktaş'ın şampiyonluk kutlamaları BJK İnönü Stadı'nda yapıldı.

Taraftarlar, kutlamaların başlamasına saatler kala BJK İnönü Stadı tribünlerini doldurarak, şampiyonluk şarkıları söyleyip takımlarını bekledi.

40 bine yakın siyah-beyazlı taraftar, yaptıkları gösteriler ve yaktıkları meşalelerle BJK İnönü Stadı'nı adeta bayram yerine çevirirken, çok sayıda taraftar da stada giremedi.

 

Futbolcular ve teknik heyet sahaya çıktı

BJK İnönü Stadı'nda düzenlenen kutlamada, üstü açık otobüsle stada gelen futbolcular ve teknik heyet tek tek anons edilerek, eski açık tribün önüne konulan sahneye davet edildi.

Futbolcular anons edilmeden önce meşaleler yakan taraftarlar, tribünleri adeta karnaval yerine çevirdi. Futbolcular, ellerindeki Beşiktaş bayrakları ile sahneye çıkarken, taraftarlar da büyük bir coşku yaşadı.

Bu arada, Çek futbolcular Zapatocny ve Sivok isimleri anons edildikten sonra yaptıkları hareketlerle tribünleri coşturdu. İki futbolcu da kayarak çimlere uzanıp, tribünlere yumruk şov yaparken, taraftarların büyük alkışını aldı.

 

Denizli'ye sevgi seli

Futbolcuların ardından anons edilen teknik direktör Mustafa Denizli'ye, sahneye çıkarken taraftarlar büyük sevgi gösterilerinde bulundu.

Tüm tribünler Denizli lehine tezahüratlar yaparken, futbolcular da sahnede ikişerli sıralanarak aralarından geçen teknik direktörlerini alkışladı.

 

Demirören, ayakta alkışlandı

Futbolcuların ardından yöneticiler sahneye davet edilirken, taraftarlar Kulüp Başkanı Yıldırım Demirören'i ayakta alkışladı.

Demirören, sahneye küçük oğlunu kucağına alarak, çıktı.

 

Kupayı Özgener verdi

Siyah-beyazlı taraftarlar, kupa ve madalyaları vermek için sahneye davet edilen Futbol Federasyonu Başkanı Mahmut Özgener'i ıslıklayarak protesto etti.

Futbolcu, teknik heyet ve yöneticilerin yerlerini almalarının ardından Özgener sahneye çıkarak, madalyaları taktı.

Mahmut Özgener daha sonra Turkcell Süper Lig şampiyonluk kupasını siyah-beyazlıların kaptanları Delgado ve Nobre'ye verdi.


Havi fişekler ve konfetiler

Delgado ve Nobre'nin sahnede kupayı kaldırması ile BJK İnönü Stadı ışık gösterileri, konfetiler ve havai fişeklerle bayram yerine döndü.

Futbolcular sahnede kupayı kaldırıp taraftarlarla birlikte tezahüratlar yaptıktan sonra, şampiyonluk turu atmak için harekete geçti.

 

Taraftarlar sahaya girdi

Futbolcuların şampiyonluk turu atmak için sahaya inmelerinin hemen ardından, bazı taraftarlar tribünlerden inerek sahaya girince, şampiyonluk turu tam atılamadı.

Futbolcuların bir bölümü sahnenin arkasından içeriye girerken, özel güvenlik elemanları sahaya giren taraftarları engelleyemedi.


Şampiyonluk turu yarım saat sonra atıldı

Yapılan uyarılar sonucunda taraftarlar sahayı boşaltınca yarım kalan şampiyonluk turu yaklaşık yarım saatlik aranın ardından atılabildi.

Futbolcular, şampiyonluk kupasıyla sahaya çıkarak, tribünleri selamladı. Siyah-beyazlı futbolcular, şampiyonluk kupasının yanı sıra Fortis Türkiye Kupası'nı da sahada dolaştırıp, çifte şampiyonluklarını taraftarlarla birlikte kutladı.

Bu arada, kupayı sahanın ortasına koyan futbolcular, tüm tribünleri birlikte tezahürat yapmaya davet etti. Daha sonra futbolcular ve taraftarlar birlikte tezahürat yaptı.

Zapotocny, Sivok ve Holosko, şampiyonluk kutlamalarının en coşkulu isimleri olurken, bu üç futbolcu amigoluk yaparak taraftarları da coşturdu.

 

Akalın ve Sandal çoşturdu

Şampiyonluk kutlamalarında Demet Akalın ve Mustafa Sandal ile Anadolu Ateşi sahne aldı. Taraftarlar, Demet Akalın ve Mustafa Sandal'ın şarkılarıyla coşarken, Anadolu Ateşi'nin gösterisi de büyük ilgiyle izlendi.


Kartal yuvaları doldu taştı

Siyah-beyazlı taraftarlar, kulübün resmi ürünlerini satan Kartal Yuvası mağazalarına adeta akın etti.

BJK İnönü Stadı altında bulunan iki mağazanın yanı sıra stat dışında TIR'da oluşturulan mağazaya akın eden taraftarlar, takımlarının forma, bayrak ve tişörtlerini almak için birbiriyle yarıştı.

Öte yandan futbolcular, teknik heyet ve yöneticilerin ilerleyen saatlerde bir gece kulübüne gidecekleri öğrenildi.