Olimpiyatlar yarın bitiyor

29. Yaz Olimpiyet Oyunları, yarın 7 dalda yapılacak müsabakaların ardından sona erecek. Oyunlaryarın , TSİ 12.30'da tamamlanacak ve saat 15.00'de de Ulusal Stat'ta kapanış töreni gerçekleştirilecek. Son 12 altın madalyanın sahiplerini bulacağı oyunların 16. ve son gününüde atletizmde erkekler maratonda Abdil Ceylan'da yarışacak.

23 Ağustos 2008 Cumartesi, 08:21

Yılın dünyadaki en önemli spor organizasyonu olan ve 15 gündür Çin Halk Cumhuriyeti'nin başkenti Pekin'de büyük bir heyecana sahne olan 29. Yaz Olimpiyat Oyunları, yarın 7 dalda yapılacak müsabakalarla sona erecek.

Oyunların 16. ve son gününde, 7 branşta son 12 altın madalya sahibini bulacak. Son günün ilk ve oyunlarda atletizm branşının son müsabakası olan erkekler maraton yarışı, TSİ 02.30'da başlayacak ve Pekin caddelerinde koşulacak. Yarışmaya, Türk sporcu Abdil Ceylan da katılacak.

Oyunlarda yarının tüm müsabakaları, TSİ 12.30'da tamamlanacak ve saat 15.00'de de Ulusal Stat'ta kapanış töreni gerçekleştirilecek. Kapanış töreninde ülkelerin geçişi, gösteriler ile olimpiyat meşalesinin söndürülerek oyunların resmi kapanışının yapılması, ayrıca olimpiyat oyunları bayrağının gönderden indirilerek Pekin Belediye Başkanı tarafından, 2012 Olimpiyat Oyunları'nın organizatör kenti Londra'nın belediye başkanına teslim edişi töreni gerçekleştirilecek.