Bir tekme öldürmeye yetti

Adana'da,2 yıl önce evinde beyin kanaması sonucu ölen Kadir Ayhan Albay'ın katilini bulmak için 2 yıldır süren soruşturma tamamlandı. Savcı, katil zanlısı olarak Albay'ın 10 yıllık eşi, siyah kuşak sahibi karateci Filiz Albay'a dava açtı. Filiz Albay ile ona yardımcı olduğu iddia edilen sevgilisi Ersin Erbak hakkında ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası isteniyor.

27 Ağustos 2008 Çarşamba, 13:46

10 yıllık kocası Kadir Ayhan Albay'ı (43), tekmeyle döverek öldürdüğü ve cinayeti planladığı iddiasıyla, Filiz A. (31) ve sevgilisi Ersin E. (36) hakkında Adana 4'üncü Ağır Ceza Mahkemesinde ''ağırlaştırılmış müebbet hapis'' cezası istemiyle dava açıldı.

Cumhuriyet Savcısı, davanın iddianamesinde, Kadir Ayhan Albay'ın Filiz A'dan boşanmak için dava açtığı ve ayrı yaşadığı, Filiz A'nın davadan önce Ersin E. ile gönül ilişkisine girdiği, aralarında engel olarak gördükleri Albay'ı ise öldürmeye karar verdiklerini kaydetti.
Filiz A'nın 2 Ekim 2006'da gece yarısı Albay'ın Yeşilyurt Mahallesi Altın Bulvar'daki evine giderek yedek anahtarla kapıyı açtığı belirtilen iddianamede, şu görüşlere yer verildi:
''Filiz A, Albay'a tekmeyle vurup başını duvara çarptırarak, ağır yaraladı. Sabah da çocuklarının okul eşyalarını almak bahanesiyle tekrar eve gelip, eşinin yaralı olduğunu maktulün ağabeyi Aytekin'e haber verdi. Hastaneye götürülen Albay, hiç konuşamayarak ameliyata alındı ve yoğun bakımdayken 8 gün sonra öldü. Ölüm sebebi ise otopsi raporuna göre, künt kafa travmasına bağlı beyin kanaması ve beyin doku harabiyeti''

İddianamede, Filiz A'nın polise çelişkili ifadeler verdiği ve olay gecesi Albay'ın alt kattaki komşusunun düşme ve mücadele sesleri duyduğunu söylediği de kaydedildi.
Filiz A. iddianamedeki ifadesinde suçlamaları reddederek, eşinin alkolik olduğunu ve halüsinasyonlar gördüğünü, bu yüzden kendisine zarar verdiğini, Ersin E ile de gönül ilişkisi olmadığını belirtti.
Diğer sanık Ersin E. ise Filiz A. ile duygusal ilişkisinin, kocasının ölümünden 1 ay sonra başladığını ve bir süre önce sona erdiğini, Albay'ın öldürülmesiyle ilgisinin bulunmadığını öne sürdü.
İki sanığın, gelecek ay tutuksuz olarak yargılanmaya başlanacakları öğrenildi.