Zincirlikuyu'ya Metrobüs seferi

Metrobüs hattı 8 Eylül'den itibaren Zincirlikuyuya ulaşıyor. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Topbaş, Avcılar-Zincirlikuyu hattını okulların açılmasından önce kullanmaya başlayacağını belirterek, önümüzdeki dönemde Silivri, Beykoz, Sarıyer ilçelerini de kapsayacak 154 kilometrelik bir raylı sistemin inşaatını başlatacaklarını söyledi.

29 Ağustos 2008 Cuma, 08:08

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, günde 1 milyon insan taşıması hedeflenen metrobüs hattının 8 Eylül’de Zincirlikuyu’ya ulaşacağını söyledi. Topbaş, İstanbulluların Avcılar-Zincirlikuyu hattını okulların açılmasından önce kullanmaya başlayacağını belirterek, hattın üçüncü aşaması olarak Anadolu yakasına ulaşmayı hedeflediklerini vurguladı.

İstanbul’da Otogar-İkitelli-Başakkonutları-Olimpiyat Köyü Metro Hattı’nın İkitelli-Güney Sanayi Sitesi etabındaki kazı çalışmaları tamamlandı. Otogar-İkitelli-Başakkonutları-Olimpiyat Köyü hattı 2010 yılına kadar bitirilmesi planlanıyor.

Büyükşehir Belediye Başkanı Topbaş, metro sistemleri kazısında dünyanın en iyileri arasında olduklarını belirterek, şu anda kentte maliyeti 3 milyar doları bulan 60 kilometrelik metro çalışmasının devam ettiğini ifade etti.

Topbaş, önümüzdeki dönemde Silivri, Beykoz, Sarıyer ilçelerini de kapsayacak 154 kilometrelik bir raylı sistemin inşaatını başlatacaklarını söyledi.