Güler ve Cerrah konuştu

İstanbul Valisi Muammer Güler ve Osmaniye Valisi Celalettin Cerrah, Münevver Karabulut cinayetinin zanlısı Cem Garipoğlu'nun yakalandığı haberlerine ilişkin açıklama yaptı.
Yayınlanma tarihi: 7 Eylül 2009 Pazartesi, 09:31

İstanbul Valisi Muammer Güler, Kuzey Deniz Saha Komutanı Koramiral Mehmet Otuzbiroğlu makamında kabul etti. Güler, Kabul sırasında gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Hürriyet'ten alınan habere göre, bir gazetecinin arabuluculuk yaptığını iddia eden kişinin Cem Garipoğlu'nun yakalandığı yönündeki iddialarını sorması üzerine Güler,"Yakalanmış olduğu doğru değildir. Yakalandığı zaman ilk olarak gerekli açıklamayı yaparız. Yakalanmasına ilişkin yoğun bir çalışmanın sürdüğünü geçen haftada söylemiştim. Biz bu konuda hassasiyetimizi sürdürüyoruz. Ama ilgisiz, bilgisiz, yeteri bilgi sahibi olmadan kamuoyunda bu sürecin gidişatını etkileyebilecek tarzdaki beyanlardan kaçınılmasını istiyoruz. Çünkü bu konu her tarafa çekilebilecek bir konu haline geldi. Biz bunların dışındayız. Biz görevimizi en iyi şekilde yaparak takibi sürdürüyoruz. Devletin verdiği bir söz var. Bu söz yerine gelecektir merak etmeyin" dedi.

Cerrah'tan yalanlama

Osmaniye Valisi Celalettin Cerrah, İstanbul Emniyet Müdürü olduğu dönemde, bir çöp konteynerinde cesedi bulunan Münevver Karabulut'un ''katil zanlısının, amcası ile kurye aracılığıyla görüştüğü ve zanlının Emniyet Müdürlüğünde gözaltındayken görüntülerinin bulunduğu'' yönündeki iddiaların asılsız olduğunu, avukatlarına yargıda hakkını aramaları için talimat verdiğini bildirdi.

Cerrah, yaptığı açıklamada, bir gazetede çıkan ''Cem Gariboğlu'nun Emniyet Müdürlüğünde gözaltındayken görüntülerinin bulunduğu'', ''Celalettin Cerrah İstanbul Emniyet Müdürü iken Hayyam Garipoğlu ile 3 kez bir kurye aracılığı ile görüştü'' iddialarının ''tümünün gerçek dışı'' olduğunu söyledi.

Cerrah, gazetede çıkan haberle ilgili İstanbul'daki avukatları ile görüştüğünü vurgulayarak, şunları kaydetti:
''Yeni Şafak gazetesinde yapılan haberin tümü gerçek dışıdır. Avukatlarıma açıklama yapmak ve yargıda hakkımı aramak üzere talimat verdim. Yalan haber yapanlarla yargı yoluyla hesaplaşacağım.''

A+ A-

Okumadıklarınız

Bu kategoriye ait, henüz okumadığınız haberler listelenmektedir. Tümünü görüntülemek için tıklayınız.