Engin Çeber'in ölümü davası

Metris Cezaevi'nde "işkence ve kötü muamele" sonucu öldüğü iddia edilen Engin Çeber ile ilgili davanın son duruşmasında ses kaydı yapılmadığı için geçen duruşmada dinlenen tanıkların yeniden dinlenmesine karar verildi.
Yayınlanma tarihi: 7 Eylül 2009 Pazartesi, 13:51

Bakırköy 14. Ağır Ceza Mahkemesi'nde Çeber ile ilgili 22 Temmuz'da yapılan duruşmanın görüntü kaydının olduğu, ancak ses kaydının bulunmadığı belirlendi. Bunun üzerine, mahkeme heyeti, davanın son duruşmasının yenilenerek, geçen duruşmada dinlenen tanıkların yeniden dinlenmesini kararlaştırdı.

Engin Çeber'in avukatlarından Taylan Tanay, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, duruşmalarda ses ve görüntü kayıtlarının bilirkişi gözetiminde alındığını söyledi. Engin Çeber olayına ilişkin davanın son duruşmasında çok önemli tanıkların dinlendiğini ifade eden Tanay, ''Mahkeme, ses kayıtlarının kaybolması üzerine duruşmayı yenileme karar aldı ama tanıklar ifadelerini değiştirebilir veya ölebilir. Biz ses kayıtlarının silindiğini düşünüyoruz'' dedi. Bakırköy 14. Ağır Ceza Mahkemesi, son duruşmanın tekrarı için 5 Ekim saat 10.00'a gün verdi.

A+ A-

Okumadıklarınız

Bu kategoriye ait, henüz okumadığınız haberler listelenmektedir. Tümünü görüntülemek için tıklayınız.