"Final havasında geçecek''

Fenerbahçe'nin Brezilya asıllı Türk vatandaşı oyuncusu Gökçek Vederson, Türkcell Süper Lig'de yaptıkları her maça final havasında çıktıklarını belirterek, ''Beşiktaş maçı da bir final havasında geçecek'' dedi.
Yayınlanma tarihi: 14 Kasım 2009 Cumartesi, 18:10

Fenerbahçe TV'ye açıklamada bulunan Gökçek Vederson, Beşiktaş ile 3 puanlık bir maç olmasının dışında bir derbi karşılaşması yapacaklarını belirterek, ''Biz kendi kalitemizi biliyoruz. Rakibimizin zorlu bir takım olduğunu da biliyoruz. Hem 3 puanlık bir maç olacak, hem de şampiyonluk yolundaki rakiplerimizden bir tanesiyle oynayacağız. Beşiktaş'a karşı saha içinde elimizden gelen mücadelenin en iyisini vereceğiz. Rakibimize herşeyden önce saygı duyacağız. Kalitemizi bilerek saha içinde sonuna dek mücadelemizi verip, derbiden galibiyetle ayrılmak istiyoruz'' diye konuştu.

Vederson, sezona iyi bir başlangıç yaptıklarını belirterek, önemli olanın sezon sonunda mutlu sona ulaşmak olduğunu söyledi. Sezon başı kampından itibaren yoğun bir tempoda çalıştıklarını hatırlatan Vederson, ''Ligde ve Avrupa'da liderliğimizi sürdürüyoruz. Fakat şöyle bir gerçek var ki; henüz elimizde olan birşey yok. Bu yüzden bu sıkı çalışmamızı sürdürmeliyiz. Önemli olan sezon sonunda yakalayacağımız başarılarla mutlu olabilmek'' dedi.


''Lige verilen ara, ritmimizi etkilemez"

Lige verilen arayı iyi değerlendirmeye çalıştıklarını belirten Vederson, ''Ben bu dönemin gayet olumlu olduğuna inanıyorum. Bizim ritmimizin herhangi bir biçimde etkileneceğini sanmıyorum. Bu dönem, bizim eksikliklerimizi giderme ve sakat olan oyuncuların iyileşmesi adına gayet olumlu oldu'' dedi.

Görev verildiğinde elinden gelenin en iyisini yapmaya çalıştığını anlatan Vederson, sözlerini şöyle tamamladı:
''Ben, her zaman için kendimi hazır tutmaya çalışıyorum. Hangi pozisyonda oynadığım önemli değil. Solbek yada açıkta olsun elimden gelenin en iyisini, takımım için yapıyorum. Çalışmalarımı sürdürüyorum. Kendi performansıma baktığımda bana verilen şansları gayet iyi değerlendirdiğimi, takımıma ve arkadaşlarıma yardımcı olabildiğimi düşünüyorum. Umuyorum ki bunun meyvesini hep beraber sezon sonunda şampiyonluk kupasını kaldırarak görürüz.''

A+ A-

Okumadıklarınız

Bu kategoriye ait, henüz okumadığınız haberler listelenmektedir. Tümünü görüntülemek için tıklayınız.