"İstanbul: Renkli Hayat"

ABD'nin Boston kentinde, Fotoğraf sanatçısı Helga Butzer Felleisen'ın "İstanbul: Renkli Hayat - Istanbul: Life in Color" isimli fotoğraf sergisinin tanıtımı için bir resepsiyon verildi.
Yayınlanma tarihi: 15 Kasım 2009 Pazar, 08:29

Serginin açıldığı Boston Üniversitesi Thurman Center'ın Direktörü Katherine Kennedy, Boston Türk Kültür ve Sanat Festivali ile işbirliği yapmaktan büyük mutluluk duyduklarını ve öğrencilerin de sergiye büyük ilgi gösterdiklerini söyledi. Bir çok öğrencinin İstanbul'u merak ettiğini ve ayrıca İstanbul'u görmüş olan öğrencilerin de hatıralarını tazelediklerini belirtti.

İstanbul'un her köşesinde geçmiş, bugün ve geleceğin yanyanalığının hissedildiğini, konumu itibariyle İstanbul'u Doğu ve Batı'yı birleştiren bir bağ olarak gördüğünü söyleyen sanatçı Helga Butzer Felleisen, İstanbul ve Türkiye sevgisinin arkeoloji öğrenciliği yıllarına kadar dayandığını ve o zamandan beri Türkiye'nin kültürel zenginliğinin kendisini etkilediğini belirtti. Sergisini İstanbul'un 2010'da Avrupa Kültür Başkenti olmasına ithaf ettiğini söyleyen sanatçı, sergide kullandığı fotoğrafları İstanbul'a yaptığı son iki ziyaret sırasında çektiğini ve İstanbul'un ince noktalarını ifade ettiğini belirtti.

1996'dan bu yana her yıl yapılan Boston Türk Kültür ve Sanat Festivali, bu yıl 29 Ekim - 18 Aralık tarihleri arasında düzenleniyor. "Anadolu'nun Renkleri" temalı festival, bir çok kültürel ve sanatsal etkinlikten oluşuyor. Festival programı sergiler, belgesel ve kısa yarışması ve Türk Mutfağı'nın tanıtımı gibi geniş bir yelpazede yer alıyor.

A+ A-

Okumadıklarınız

Bu kategoriye ait, henüz okumadığınız haberler listelenmektedir. Tümünü görüntülemek için tıklayınız.