Kapat
A+ A-

NSU davasının tanığı evinde ölü bulundu

ALMANYA'da Nasyonal Sosyalist Yeraltı Örgütü (NSU) davasında şahitlik yapan tanık, evinde ölü bulundu. Tanığın ölüm nedeni “pulmoner emboli” olarak açıklandı.
Yayınlanma tarihi: 30 Mart 2015 Pazartesi, 09:04
[Haber görseli]

Almanya’nın Baden Württemberg Eyaleti Nasyonal Sosyalist Yeraltı Örgütü (NSU) Araştırma Komisyonu’na şahitlik yaptıktan bir süre sonra, önceki gece evinde ölü bulunan tanığın ölüm nedeni “pulmoner emboli” olarak açıklandı. Savcılık ve polis açıklamasına göre, Heidelberg Üniversitesi’nde yapılan otopsi sonucunda NSU tanığının ölümünde dışardan bir müdahale izine rastlanmadı.
Karlsruhe yakınlarındaki Kraichtal’de yaşayan 20 yaşındaki kadının, pulmoner emboliye bağlı akciğer rahatsızlığı nedeniyle öldüğü belirtildi.
Genç tanığın, 2013 yılında NSU Araştırma Komisyonu’na ifade vereceği gün esrarengiz bir şekilde arabasında yanarak ölen Florian H.adlı neonazinin eski sevgilisi olduğu biliniyordu.
Alman basınına göre, Stuttgart NSU Araştırma Komisyonu’na kapalı oturumda bilgi veren genç kadın, komsyona korktuğunu ve kendisini tehdit altında hissettiğini söyledi. İddialara göre, NSU Araştırma Komisyonu’na ifade vereceği gün esrarengiz bir şekilde arabasında yanarak ölen Florian H.adlı neonazi, 2007 yılında Heidelberg’te NSU terör örgütü tarafından öldürülen Michèle Kiesewetter adlı polis memurunu kimin öldürdüğünü biliyordu.
Savcılık, şüpheli bir şekilde hayatını kaybeden Florian H.adlı neonazinin dosyasını, ailesinin yanan arabada delil olabilecek silah ve anahtarlar bulması ve NSU komisyonuna ulaştırılması üzerine geçtiğimiz günlerde yeniden açmıştı.
Polisin, 2013 yılında yanan arabada sözkonusu silah ve anahtarları nasıl görmediği ise esrarını koruyor.
Cumhuriyet İMECESİ

En Çok...

okunanlar

yorumlananlar

beğenilenler