Kapat
A+ A-

Boston’da öğrenciler bütçe kesintisini protesto etti

ABD’de Boston eyalet okulu öğrencileri Pazartesi günü bütçe kesintisi tasarısını protesto etmek için sınıflarını terk ederek şehir merkezine doğru yürüyüşe geçti. “Bizim eğitimimiz, kazanç kapısı değil” sloganı atılarak yapılan yürüyüşte, öğrenciler bütçe kesintilerinin eğitim sistemini daha da kötüleştireceğini dile getirdi.
Yayınlanma tarihi: 8 Mart 2016 Salı, 17:46

[Haber görseli]

bostonglobe.com adlı sitede yer alan habere göre dün (7 Mart), Boston eyalet okulu öğrencileri bütçe kesintisi tasarısını protesto etmek için bir araya geldi. Boston polisinin büyük bir grup ile birlikte orada toplanan protestocuları dağıtmak için emir vermesi üzerine Downtown Crossing’de öğleden sonra polisle öğrenciler arasında çatışma çıktı.

Boston Common’da toplanan 1.000 civarında öğrenci düzenledikleri eylemde, öğrenim haklarında kayıplar yaşayacakları gerekçesiyle bütçe kesintilerini kınadı.

Eylemde konuşma yapan bir öğrenci “Okullarımızda bütçe kesintilerini durdurmak için mücadele edeceğiz. Hükümeti eğitim için asgari gereklilikleri almaya zorlayacağız” dedi.

Ülkenin farklı şehirlerinde okullarını terk eden yüzlerce öğrenci sabah saat 11.30 gibi başlayan ve ulusal protestoların bir parçası olan öğrenci grevine katıldı.

Cumhuriyet İMECESİ