A+ A-

İngiliz The Sun gazetesinden korkutan harita… Türkiye 'kırmızı' bölgede

İngiltere'nin çok satan tabloid gazetelerinden The Sun, İngiliz Dışişleri Bakanlığı'nın seyahat uyarısı yaptığı ülkeleri listeleyerek bir "risk haritası" çıkardı. Grafikte 'kırmızı' renkle gösterilen ve terörist saldırılarının “çok olası” olduğu yerler arasında Türkiye'nin Doğu ve Güneydoğu illeri bulunuyor.
Yayınlanma tarihi: 2 Ocak 2018 Salı, 19:57

[Haber görseli]

İngiltere’nin çok okunan gazetelerinden The Sun, İngiliz Dışişleri Bakanlığı’nın seyahat uyarılarını haberleştirerek bir harita hazırladı. Haritada, İngiliz Dışişleri Bakanlığı’nın yaptığı uyarılara göre farklı renklerle tehlikeli yerleri sıraladı.

İngiliz turistlerin sıklıkla ziyaret ettiği Fransa, Almanya ve İspanya başta olmak üzere Türkiye, Tayland, Avustralya, Maldivler ve Filipinler de yüksek riskli bölgeler olarak dikkat çekti.

The Sun’ın haberinde, yer alan grafikte bazı ülkelerde terörist saldırılarının “çok olası” olduğu belirtilirken bazı ülkelerde terör saldırısı ihtimalinin ise “olası” olarak belirtilmesi dikkat çekti. Grafikte 'kırmızı' renkle gösterilen ve terörist saldırılarının “çok olası” olduğu yerler arasında Türkiye'nin Doğu ve Güneydoğu illeri bulunuyor. Öte yandan İngiltere Dışişleri Bakanlığı’nın, “Teröristler artık iyi korunmayan ve batılıların olduğu yerleri hedef almaya başladı” ifadesi de haberde yer alıyor.

[Haber görseli]

Cumhuriyet İMECESİ

En Çok...

okunanlar

yorumlananlar

beğenilenler