Kapat
A+ A-

Soma'ya Almanlar sahip çıktı

Almanya’nın Münih kentinde maden faciasının yaşandığı Soma’da yaşamını yitirenlerin ailelerine maddi destek sağlamak amacıyla düzenlenen bayanlar futbol karşılaşmasına kentte yaşayan Türkler ilgi göstermedi.
DHA
Yayınlanma tarihi: 21 Temmuz 2014 Pazartesi, 10:35

Etkinlik Soma’da yaşamını yitirenler için yapılan bir dakikalık saygı duruşunun ardından Türk ve Alman Milli marşlarının okunmasıyla başladı.

Münih Başkonsolosluğu ve Bavyera Futbol Federasyonu’nun himayesinde yapılan FC Puchheim ve Münih Karması bayan futbol karşılaşmasında Münih Karması 4-2 galip geldi. Münih Karması bayan futbol takımı, SG Eichenfeld Freising, FFC Wacker München, Phönix Schleissheim ve SC Amicitia München takımlarından katılan bayan futbolcularla oluşturuldu.

Yardım etkinliğinin organizasyonu yapanlar aynı saatlerde kentte İsrail’e protesto gösterisi olması ve havanın çok sıcak olmasının nedeniyle Türklerin etkinliği ilgi göstermediğini sandıklarını belirttiler.

Etkinliğe katılan Bavyera Futbol Federasyonu temsilcisi Bernhard Slavinski de Türklerin etkinliğe ilgi göstermemiş olmasının şaşkınlığını yaşadığını söyledi. Organizatörler, bu etkinlikle aynı zamanda bayan futbol takımlarına göçmen bayanların daha fazla ilgi göstermelerini gerektiği konusunda dikkati çekmek istedik dediler.

Etkinliğin fikir babası ve organizasyonun baş aktörlerinden, FC Puchheim bayan takımı teknik direktörü Ferhat Karadeniz Türklerin etkinliğe ilgisizliğinin kendisini üzdüğünü söylerken “Gönül isterdi ki bugün daha çok yurttaşımız burada olsun ve yardım için toplanan miktar artsın, ama yapacak bir şey yok. Her şeye rağmen yaptığımdan pişman değilim, gerekirse yine böyle bir organizasyon yaparım. Şimdi toplayabildiğimiz parayı Münih Türk Başkonsolosluğu kanalıyla Soma’daki kurban yakınlarına iletmek istiyoruz” dedi.

Cumhuriyet İMECESİ

En Çok...

okunanlar

yorumlananlar

beğenilenler