Kapat
A+ A-

47 kişinin öldüğü uçaktan ilk görüntüler

TransAsia Havayolları'na ait yolcu uçağı Tayvan'a acil iniş yaparken kaza meydana geldi, 47 kişi hayatını kaybetti, 11 de yaralı var.
Yayınlanma tarihi: 23 Temmuz 2014 Çarşamba, 16:31

[Haber görseli]

TransAsia Havayolları'na ait GE222 sefer sayılı yolcu uçağı Tayvan'ın Penghu adasında düştü. Tayvan resmi haber ajansı CNA, yerel saatle 19.15 civarında meydana gelen kazada en az 47 kişinin öldüğünü, ilk etapta 11 kişinin yaralı olarak kurtulduğunu duyurdu.

Tayvan'daki uçak kazasından ilk görüntüler - VİDEO

[Haber görseli]

Bazı yerel medya kuruluşları ise, hastane yetkililerine dayanarak tedavi altındaki yaralı sayısını dört olarak verdi ve ölü sayısının 54’e çıkmış olabileceğini kaydetti.

Fransız-İtalyan ortak yapımı ATR72 tipi uçakta dördü çocuk olmak üzere 54 yolcu ile 4 mürettebat bulunuyordu. 72 yolcu kapasiteli uçak henüz dört ay önce servise girmişti.

Hong Kong merkezli Phoenix TV, kötü hava koşulları nedeniyle Kaohsiung’dan gecikmeli kalkan uçağın Penghu adasına ilk iniş denemesinde başarısız olduğunu, pilotun ikinci deneme talep ettiğini, ancak kısa süre sonra kuleyle bağlantısının kesildiğini bildirdi.

Phoenix, uçağın Xicun köyü yakınlarında yere çakılarak alev aldığını, kaza yerinde en az iki evin de yandığını belirtti.

Tayvan, bugün Matmo tayfununun etkisine girmişti.

Cumhuriyet İMECESİ

En Çok...

okunanlar

yorumlananlar

beğenilenler