A+ A-

'Kapanma partisi' için okul müdüründen rezil savunma

Şanlıurfa'nın Bozova ilçesindeki bir ortaokulda kız çocuklarına başörtü taktırıp sonra da ‘kapanma partisi’ düzenleyen okulun yetkilileri, etkinlikten haberleri olmadığını belirterek, öğrencilerden böyle bir talep geldiğini söyledi. Olayla ilgili il ve ilçe milli eğitim müdürlükleri tarafından soruşturma başlatıldı.
Yayınlanma tarihi: 31 Aralık 2017 Pazar, 10:23

[Haber görseli]

Sosyal medyada cuma günü dolaşıma giren ve bir devlet okulunda kız öğrencilerin başörtü takması üzerine düzenlendiği belirtilen ‘kapanma partisi’ büyük tepki çekmişti.

Çocuklara 'kapanma partisi'                 

Öğretmenlerle ilgili bir internet sitesinin Facebook hesabından paylaşılmasıyla ortaya çıkan etkinliği Şanlıurfa’daki Bozova Hacılar Ortaokulu’nda görevli din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmeni G.İ.’nin düzenlediği öğrenildi. 

Olayla ilgili il ve ilçe milli eğitim müdürlükleri tarafından soruşturma başlatılırken, okul yetkilileri konuyla ilgili Hürriyet'ten Gülseven Özkan'a şu açıklamayı yaptı:


"ÖĞRETMENLERİN HEPSİNİ AYNI ANDA DENETLEYEMİYORUZ"

“Okul yönetiminin böyle bir etkinlikten haberi yok. Öğretmenlerin hepsini aynı anda denetleyemiyoruz. ‘Kapanma partisi’ni cuma günü öğrendik. Bunu düzenleyen öğretmenle telefonda konuştuk, durumu anlattı. Böyle bir etkinlik talebinin öğrencilerden geldiğini söyledi. Herhangi bir zorlama olmamış. Hafta sonu olduğu için herhangi bir inceleme, soruşturma olmadı. Hafta içi okullar açıldığında olayın detaylarını araştıracağız.”

Her gün bir Cumhuriyet gazetesi alın, aldırın…
Comment disclaimer