Erdoğan: Arkadaşlara IMF'ye borç verin dedim. Baktılar ciddiyiz, vazgeçtiler

AKP Aydın kongresi öncesi konuşan AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, karakol ziyareti üzerinden sanatçıları eleştiren CHP liderine tepki gösterdi. Erdoğan ekonomiye ilişkin 'kötü gidiyor' eleştirilerine de IMF'ye olan borcun kapatılması ile yanıt verdi. Ancak Erdoğan bu sefer 'IMF'ye borç verdik' diyemedi.

Yayınlanma: 07.04.2018 - 15:43
Abone Ol google-news

<video:955165>

İşte Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan, partisinin Aydın 6. Olağan İl Kongresi öncesi yaptığı konuşmasından başlıklar;

"3991 teröristi etkisiz hale getirdik"

"Birileri afra tafra yaptılar ama biz kendi kararımızı kendimiz verdik ve Mehmetçiklerimiz, ÖSO ile oraya girdi ve o teröristleri derdest etti. Bu teröristler kuyruklarını bacaklarının arasına alıp kaçtılar. Şu an itibarıyla 3991 teröristi etkisiz hale getirdik. Kuzey Irak'ta da yüzlercesini etkisiz hale getiriyoruz. ABD'den silah istedik, kongremiz izin vermedi dediler. ABD Kongresi iyi ki izin vermemiş. Kongre izin verseydi silahlarımızı yapamıyor olacaktık. Kötü komşu bizi imkan sahibi yaptı. Modern teknoloji savunma sanayiinde neyi başardıysa biz de başaracağız. Bizim neyimiz eksik?"

 "Arkadaşlara IMF'ye borç verin dedim. Baktılar ciddiyiz, vereceğiz, vazgeçtiler..."

"Atılan bu adımlarla Türk milletinin ne olduğunu hepsi iyi anlıyorlar. Biz kendi kararımızı kendimiz vereceğiz. Biz göreve geldiğimizde IMF'ye borç 23.5 milyar dolardı. O zaman Merkez Bankamızda döviz rezervimiz 27.5 milyar dolardı. Şimdi 120 milyar dolar oldu. İhracat 36 milyar dolardan 160 milyar dolara yükseldi.Sene 2013; Biz IMF'ye olan borcu sıfırladık mı! Bizim şu anda IMF'ye borcumuz yok. Onlar bizden istediler.Ben arkadaşlara dedim verin. Baktı ki ya bu Türkler kararlı, verecekler, vazgeçtiler. IMF'ye borcumuzu 2013 yılında kapattık. Hatta borç verelim dedim ama kabul edilmedi. Birileri ekonomi şöyle ekonomi böyle diyor. İzmir'deki havalimanının hali neydi? İzmirli kardeşim bunu görmüyor musun? Biz söz veririz yaparız ama Bay Kemal konuşur. Biz Hatay'a gidiyoruz. Sanatçılarımızla sporcularımızla beraber Reyhanlı'ya geçiyoruz. Aman yarabbi bay Kemal çıldırdı. Sizin orada ne işiniz var diyor. Hakaret üstüne hakaret."

'IMF'ye 5 milyar dolar' yalanı belgesiyle çürütüldü... 'Battı denilen Yunanistan bile listede var'

"Dünyanın her yerinde sanatçılar zaman zaman askerlerle birlikte olur"

"Bay Kemal, ofisi söyle de sanatçılarımız senden izin alsınlar bari. Sen, bizimle beraber Mehmetçik'ini moralize etmeye çalışan o askerlerimize, onlarla beraber bütünleşmeye gelen sanatçılarımıza bu hakaret yetkisini nereden aldın? Edep yahu derler, edep. Senin yapman gereken bu cephelerden hangisine gidip askerimizle birlikte oldun. O teröristlerle birlikte olur. Onlarla birlikte elele yürüdü. O ancak ondan anlar. Biz ise Mehmedimizle birlikte oluruz. Dünyanın her yerinde sanatçılar zaman zaman askerlerle birlikte olur."

"Bunların dikili ağacı yok bu ülkede, bizimkileri de kıskanıyorlar"

 "Bu çılgın hayatında böyle bir şey yaşamamış. Davul zurna klarnet diyor. Sadece klarnet ve Esat Kabaklı'nın o güzel türküsü vardı. Bay Kemal er meydanına sen gelemezsin zaten. Genelkurmay Başkanımla beraber Tatlıses'in yanına geçtik. Tatlıses uçakta duydum ki yaylaları söylemiş. Tatlıses buna da güzel şeyler ilave etmiş. Bu bir heyecandır. Ama bu bay Kemal'de yok. Buna haddini sandıkta bildireceğinize inanıyorum. Bunların dikili ağacı yok bu ülkede, bizimkileri de kıskanıyorlar. Biz onlara bakmayacağız."

"Devletten aldığı maaş dışında tek kuruş kazanmamış adama ana muhalefet partisini emanet ederseniz olacağı bu"

CHP'nin başındaki zat, salı günkü konuşmasında öyle terbiyesizce, haysiyetsizce, rezilce saldırdı ki, bu zatın seviyesine inmeyi zül sayarım. Üstat böyle zatlara çukur derdi. Bu zat çukurun ta kendisidir. Bu zat söylediği sözlerle kanalizasyon çukurunda debeleniyor. Bu zat faizin KHK ile düşeceğini sanıyor. İstihdamın KHK ile sağlanacağını sanıyor. İç ve dış borçların KHK ile kapanacağını sanıyor. Bu düzeni bozacağını söylüyor. Peki ne yapacak, çalışmayan adama para mı verecek? Öyle bir şey söylemiyor. Devletten aldığı maaş dışında tek kuruşu çalışarak kazanmamış adama ana muhalefet partisini emanet ederseniz olacağı bu.


Cumhuriyet Tatil Otel Rezervasyon

En Çok Okunan Haberler