Erdoğan'dan AYM'nin Dündar ve Gül'le ilgili gerekçeli kararı hakkında açıklama

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Ukrayna Devlet Başkanı Petro Poroşenko ile ortak basın toplantısı düzenledi.

Yayınlanma: 09.03.2016 - 20:57
Abone Ol google-news

Erdoğan, AYM'nin Dündar ve Gül'le ilgili gerekçeli kararı hakkında, '33 sayfalık bir gerekçeli karar açıkladıklarını duydum. Herhalde gerekçeyi izahta zorlandılar' dedi.

İşte AYM'nin Can Dündar ve Erdem Gül için gerekçeli kararı: İfade özgürlüğü şoke edebilir

Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları:

İki ülke arasındaki görüşmeler müstesna bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Değerli dostumla mutabık kaldık.

Ukrayna'nın toprak bütünlüğüne destek vermeyi sürdüreceğiz Türkiye Kırım'ın gayri meşru ilhakını tanımamıştır, bundan sonra da tanımayacaktır.

Ukrayna'ya desteğimiz her alanda sürecektir.

Rusya, Suriye'ye girerken rejimin kendisini davet ettiğini söyledi. Acaba Rusya, Ukrayna'ya girerken kendisini kim davet etti?  Bunu uluslararası hukukta acaba nereye yerleştirecekler. Bu güçlüyüm öyleyse haklıyım anlayışı vardır. Burada haklılık durumu yok.

CAN DÜNDAR VE ERDEM GÜL DAVASI

33 sayfalık bir gerekçeli karar açıkladıklarını duydum. Herhalde gerekçeyi izahta zorlandılar.  Anayasayı gözetmek benim de asli görevlerimden birisidir. Bu çerçevede ben görüşlerimi açıkladım. Tekrar ediyorum, anayasa mahkemesi bireysel başvurularda yargı yolunun tüketilmedini beklemek zorundadır. Yerindelik denetimi yapamaz. Anayasa Mahkemesi bu olayda kendini birincil mhkemenin yerine koymuştur. Yargıtay gibi inceleme yapması doğru değildir.


Cumhuriyet Tatil Otel Rezervasyon

En Çok Okunan Haberler