Erdoğan'dan bir açıklama daha: Demek ki konuşmam isabetli oldu

Anayasa Mahkemesi'nin Can Dündar ve Erdem Gül hakkında verdiği 'hak ihlali' kararına uymadığını ve saygı duymadığını söyleyen Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, bu sözlerinin sosyal medyada yankı bulduğunun hatırlatılması üzerine "Demek ki konuşmam isabetli oldu" dedi.

29 Şubat 2016 Pazartesi, 09:33

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Anayasa Mahkemesi'nin Genel Yayın Yönetmenimiz Can Dündar ve Ankara Temsilcimiz Erdem Gül hakkında verilen hak ihlali kararıyla ilgili olarak, "Anayasa Mahkemesi, bu şekilde bir karar vermiş olabilir. Vermiş olduğu karara sadece sessiz kalırım ama kabul etmek durumunda değilim. Verdiği karara da uymuyorum, saygı da duymuyorum" demişti.

http://www.cumhuriyet.com.tr/Archive/2016/2/29/489233_cover_horizontal.jpeg?lastModified=1456716794149

Milliyet'te yer alan habere göre AYM'nin 'basın özgürlüğü ihlali' kararına rağmen Dündar ve Gül'ün yargılanacağı davanın 'casusluk davası' olduğu iddiasını yineleyen Erdoğan, "Yerel mahkeme bu karara direnebilirdi. O zaman AYM'nin kararı boşa çıkacaktı. Tahliye edilen kişiler AİHM'e gideceklerdi. Oradan alacakları cevap da bellidir" diye konuşmuştu.

CAN DÜNDAR'DAN ERDOĞAN'A CEVAP

"DEMEK Kİ KONUŞMAM İSABETLİ OLMUŞ"

Erdoğan, uçakta gazetecilerin "Yaptığınız açıklama sosyal medyada çok yankı buldu" hatırlatması üzerine, "Demek ki konuşmam isabetli oldu" yanıtını verdi.