Erdoğan'dan 'HDP' açıklaması: Yenikapı'ya neden davet etmedi?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul'da medya yöneticilerini kabul etti. Erdoğan, HDP'nin Yenikapı'daki mitinge neden davet edilmediğine yönelik soruyu yanıtladı.

Yayınlanma: 06.08.2016 - 13:47
Abone Ol google-news

Ankara'dan İstanbul'a gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün Tarabya'daki Cumhurbaşkanlığı Köşkü'nde gazete ve televizyonların genel yayın yönetmenleri ile yöneticilerini kabul etti.

Erdoğan'la görüşen isimler arasında yer alan Habertürk TV Genel Müdürü Veyis Ateş, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "Yarın herkesi saat 17.00'de Yenikapı'ya bekliyorum" dediğini aktardı.

Erdoğan, HDP'nin Yenikapı'ya neden davet edilmediği yönündeki soruya ise şu yanıtı verdi: "PKK ile FETÖ'yü ayrı kefeye koymam. Böyle bir örgütle işbirliği yapanı davet etmem. Davet edersem, gazilere, şehitlere bunu anlatamam."

Erdoğan'ın açıklamalarından satırbaşları şöyle

- Bizimle de 2010'a kadar uyumluydular. Uyumlu olmadığı tek kişi var o da Erbakan'dı. Gülen ABD'yi bile ele geçirmek istiyor. Üst akıl neyi istiyorsa harfiyen yerine getirecekti.

- Darbe başarlı olsaydı zil takıp oynarlardı. Akıncı Üssü vurulunca girişim çöktü. Üsse 12 bomba arttırdık.

- Ben cumhurbaşkanı olduğumda yaver istemedim. Yaver olmasına rağmen korumalarımla hareket ederdim.

 

YOĞUN GÜVENLİK ÖNLEMİ

Bu arada Tarabya Köşkü ve çevresinde polis yoğun güvenlik önlemleri aldı. Tarabya Köşkü'ne çıkan Kalender Caddesi'ni kullanan sürücülerin kimlik kontrolleri yapıldıktan sonra geçişlerine izin verildi. Özel harekat polisleri ve çevik kuvvet polisleri Cumhurbaşkanlığı Yerleşkesi'nin çevresinde nöbet tutuyor.

DUVAR ÜZERİNE AĞIR SİLAHLAR KONULDU

Ayrıca Tarabya Köşkü'nün önünde de Özel Harekat Polisleri'nin kullanımına verilen, uçaksavar ve ağır makinalı silahların bulunduğu 'ejder yalçın' tipi zırhlı muharebe araçlarının bulunması dikkat çekti. Köşkün girişindeki duvar üzerine de ağır silahların konulduğu görüldü. Köşk önünde bekleyen gazetecilerin araçları ve canlı yayın araçları Cumhurbaşkanlığı bomba arama köpekleri tarafından tek tek arandı.


Cumhuriyet Tatil Otel Rezervasyon

En Çok Okunan Haberler