Erdoğan'dan İmamoğlu'na Kanal İstanbul yanıtı: Sen otur işine bak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Kimse 3 çocuk babası vatandaş Ekrem'e Kanal İstanbul'u dayatamaz" diyen İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'na yanıt verdi. Erdoğan, "Kanal İstanbul'a da karşı çıktılar. Belediye Başkanı diyor ki 'Kanal İstanbul, buraya uymaz'. Sen otur işine bak, nasıl uyduğunu göreceksin" dedi.

Yayınlanma: 12.12.2019 - 13:19
Abone Ol google-news

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Saray'da düzenlenen 100.000 Sosyal Konut Tanıtım Toplantısı’nda Kanal İstanbul projesi ile ilgili açıklama yaptı. 

"En yakın zamanda ihalesini yapmak suretiyle Kanal İstanbul'a başlayacağız" diyen Erdoğan, "Kimse 3 çocuk babası vatandaş Ekrem'e Kanal İstanbul'u dayatamaz" diyen İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'na yanıt verdi. 

Erdoğan, "Kanal İstanbul'a da karşı çıktılar. Belediye Başkanı diyor ki 'Kanal İstanbul, buraya uymaz'. Sen otur işine bak, nasıl uyduğunu göreceksin" diye konuştu.

Erdoğan, proje ile ilgili şunları söyledi: 

"Kanal İstanbul, Boğaz'ı çok ciddi bir felaketten koruma projesidir. Siyasi boyutuyla da bu Kanal İstanbul dünyada çok ciddi bir sükse yapacak. Birileri başlarını okşayan efendilerine diyet borcu ödeyecek diye Türkiye'yi büyütecek bu projeyi rafa kaldırmayız. CHP'nin takoz siyasetine boyun eğmeyiz''İlgili Haberler

Cumhuriyet Tatil Otel Rezervasyon

En Çok Okunan Haberler