A+ A-

Sanatta bu hafta...

İstanbul Devlet Opera ve Balesi’nin Roberto Gianola şefliğindeki Faust operası, 14 Ekim Cumartesi 20.00’de Zorlu PSM’de.
Yayınlanma tarihi: 08 Ekim 2017 Pazar, 19:16

 

TİYATRO

Ahmet Sami Özbudak’ın yazdığı, Berfin Zenderlioğlu’nun yönettiği “Sherlock Hamid”, 12, 13, 14 Ekim 20.30’da, 15 Ekim Pazar ise 15.30’da Bakırköy Belediye Tiyatroları Müşfik Kenter Sahnesi’nde. Wolfram Lotz’un yapıtından Nurkan Erpulat’ın çevirip yönettiği “Gülünç Karanlık” ise 14 Ekim Cumartesi 20.30’da Turhan Tuzcu Sahnesi’nde.

-Berkun Oya’nın yazıp Kubilay Karslıoğlu’nun yönettiği “Bayrak”, 10, 11, 12, 13 Ekim 20.00’de, 14 Ekim Cumartesi 15.00 ve 20.00’de, 15 Ekim Pazar ise 15.00’te Küçük Sahne’de. 

-George Perec’in “Uyuyan Adam” romanından uyarlanan “Artık Sığınağın Kalmadı”, Salih Usta yönetmenliğinde yarın 20.30’da, Kemal Hamamcıoğlu’nun yazıp Bahar Kerimoğlu’nun yönettiği, Şebnem Bozoklu’nun oynadığı “Kaplan Sarılması”, 13 Ekim Cuma 20.30’da Kadıköy Theatron’da oynanacak.

-Toy İstanbul’da; Lyle Kessler’in eserinden Tolga Turna’nın çevirdiği, Serkan Üstüner’in yönettiği “Çıkmaz Sokak Çocukları”, 11 Ekim Çarşamba 20.30’da, Kemal Hamamcıoğlu’nun yazıp Bahar Kerimoğlu’nun yönettiği, Şebnem Bozoklu’nun oynadığı “Kaplan Sarılması”, 14 Ekim Cumartesi 18.00’de sahnelenecek.

-Nikolay Gogol’ün aynı adlı yapıtından Genco Erkal’ın uyarladığı “Bir Delinin Hatıra Defteri”, bugün 20.30’da, Victor Hugo’nun yapıtı “Notre Dame - Quasimodo Musical”, Vural Bingöl’ün yönetmenliğinde yarın, Hakan Altıner’in yönettiği “Ölü Ozanlar Derneği”, 11 Ekim Çarşamba 20.30’da, Molière’in yapıtından, Hasan Âli Yücel çevirisi olan, Tansu Biçer’in yönettiği “Cimri”, 12 Ekim Perşembe 20.30’da, Tennessee Williams’ın yapıtından yönetmenliğini Serkan Salihoğlu’nun yaptığı “Kızgın Damdaki Kedi” 13 Ekim Cuma 20.30’da Trump Kültür ve Gösteri Merkezi’nde.

-Selim Can Yalçın’ın yönettiği Abelard “Müzikle İyileşmek”, bugün ve yarın 20.30’da, Cem Başeskioğlu’nun yazıp yönettiği “Oğlan Bizim Kız Herkesin” oyunu 12 Ekim Perşembe 20.30’da, Yusuf Sarıkaya’nın yönettiği Yorgun Matador, 13 Ekim Cuma 20.30’da Tatavla Sahnesi’nde.

-Oğuz Utku Güneş’in yönettiği “Alacakaranlık Kuşağı”, bugün 20.30’da, İlham Yazar’ın yönettiği “Kayıp El”, 11 Ekim Çarşamba 20.30’da, Roland Topor’un yapıtından Mine G. Kırıkkanat’ın çevirdiği, Ersin Umut Güler yönetmenliğindeki “Joko’nun Doğum Günü”, 13 Ekim Cuma 20.30’da DasDas’ta.

 -David Hare’in “Skylight” adlı yapıtından Haluk Bilginer’in çevirdiği, Birkan Uz’un yönettiği “Pencere”, bugün ve yarın 20.30’da Zorlu PSM’de.

-Aşk-ı Memduh, bugün 20.30’da KKM Gönül Ülkü ve Gazanfer Özcan Sahnesi’nde.

-Nâzım Hikmet’in ölümünün 54. yıldönümü için Genco Erkal’ın uyarlayıp yönettiği “Yaşamaya Dair”, 11 Ekim Çarşamba Mall of İstanbul, 15 Ekim Pazar Caddebostan Kültür Merkezi’nde.

-Savaş Mutlu’nun yönettiği “Kadınlar & Kadınlar”, yarın 20.30’da Beşiktaş Belediyesi Akatlar Sahnesi’nde. l Rike Reiniger’in yazdığı, Dr. Phil Gülen İpek Abalı tarafından Türkçeye çevrilen “Ruki”, yarın 20.30’da Ustaların Sahnesi’nde.

-“Meyhanede”, 12 Ekim Perşembe 20.30’da The Green Park Hotel’de.

-Sami Berat Marçalı’nın yönettiği “İstila” ile “Joko’nun Doğum Günü” 12 Ekim Perşembe 20.30’da Caddebostan Kültür Merkezi’nde.

ANKARA

-Tiyatro Kafe’de, Deniz Gökçe Yersel’in yazıp Cantuğ Turay ile birlikte yönettiği “On Dakika Ara”, 11 Ekim Çarşamba 20.30’da, Cantuğ Turay’ın yazıp Nermin Uğur’un yönettiği “Küçük Bir Aşk Masalı”, 14 Ekim Cumartesi 20.30’da sahnelenecek.

-Evren Ersan’ın yazıp yönettiği “Deli Saçması”, 13 Ekim Cuma 20.00’de Düşkapanı Sanat Merkezi’nde. l Nikolay Gogol’ün “Bir Delinin Hatıra Defteri” yapıtı Saygın Aşan’ın uyarlamasıyla 14 Ekim Cumartesi 17.00 ve 20.00 ve 15 Ekim Pazar 16.00 ve 18.30’da Dört Mevsim Tiyatro Sahnesi’nde.

ADANA

-Adana Devlet Tiyatrosu yeni sezonu yarın, Nobel ödüllü yazar John Steinbeck’in eserinden Zeynep Avcı’nın dilimize uyarladığı ve Jason Hale’in yönettiği, ‘Fareler ve İnsanlar’ adlı oyunla açıyor. Oyun, hafta içi her gün 20.00’de, cumartesi 15.00 ve 20.00’de sahnelenecek.

MÜZİK

İSTANBUL

-29. ENKA Kültür Sanat Buluşmaları 10 Ekim Salı 20.30’da Fazıl Say piyano resitali başlıyor.

-Boğaziçi Üniversitesi Albert Long Hall konser sezonu 11 Ekim Çarşamba 19.30’da Ayşegül Kirmanoğlu (klarinet), Daniel Rubenstein (1. keman), Sophie Ackermann (2. keman), Vincent Hepp (viyola) Raphael Aubry (viyola), Catherine Lebrun (viyolonsel) oluşan Ensemble Mendelssohn ile açılıyor.

-Leyla Gencer Opera ve Sanat Merkezi sezonu 11 Ekim Çarşamba 20.00’da İdil Biret ve usta sınıfının sahne alacağı konserle açıyor;

-Süreyya Operası Klasik Müzik konserlerinde bu akşam 20.00’de Cihat Aşkın keman resitali. Aşkın’a piyanist Kenan Tatlıcı eşlik edecek.

-İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası’nın şef Marzena Diakun yönetimindeki “Polonya Haftası” konseri 13 Ekim Cuma 20.00’de Aya İrini’de. Solist efsane piyanist İdil Biret.

-Limak Filarmoni Orkestrası şef Rengim Gökmen yönetiminde 11 Ekim Çarşamba; İstanbul Devlet Opera Balesi Gala Konseri 12 Ekim Perşembe 20.00’da Zorlu’da.

-İstanbul Resitalleri the Seed’te 10 Ekim Salı 20.00’de Barok müziğin önemli temsilcilerinden çellist Ophélie Gaillard ve piyanist Cedric Pescia ile başlıyor.

-Dream Theater, yarın 20.30’da Volkswagen Arena’da.

-İstanbul Devlet Opera ve Balesi’nin Notalarda Shakespeare konseri 11 Ekim Çarşamba 20.00’de Kadıköy Belediyesi Süreyya Opera Sahnesi’nde.

-İdil Biret ve Ustalık Sınıfı Öğrencileri, 11 Ekim Çarşamba 20.00’de Leyla Gencer Opera ve Sanat Merkezi’nde. 

-Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Sahnesi’nde; 11 Ekim Çarşamba Bülent Ortaçgil-Birsen Tezer, 12 Ekim Perşembe Haluk Levent, 13 Ekim Cuma, Kenan Doğulu, 14 Ekim Cumartesi 21.00’de Athena konserleri olacak.

ANKARA

-Can Bonomo, 11 Ekim Çarşamba 21.00’de IF Performance Hall’da.

-MEB Şûra Salonu’nda; Sunay Akın & İlhan Şeşen, 12 Ekim Perşembe, 14 Ekim Cumartesi 20.30’da Rosa Torres-Pardo konserleri olacak.

-Della Miles, 13 Ekim Cuma 21.00’de Passage Performance’ta.

-İlkay Akkaya, 14 Ekim Cumartesi 22.00’de Nefes Bar’da.

-Levent Yüksel, 14 Ekim Cumartesi 22.00’de Jolly Joker’de.

İZMİR

-Birsen Tezer, 13 Ekim Cuma 23.00’te Ooze Venue’de.

ESKİŞEHİR

-Mor ve Ötesi, 13 Ekim Cuma 22.00’de Fakülte Eskişehir’de.

-Cem Adrian, 13 Ekim Cuma 22.00’de 222 Park’ta.

BURSA

-Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası’nın Prof. Hikmet Şimşek’i Anma konseri, 12 Ekim Perşembe 20.00’de Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi - Merinos Osmangazi’de.

-Vega, 13 Ekim Cuma 22.00’de Hayalperest Hayal Kahvesi’nde.

-Sertab Erener, 14 Ekim Cumartesi 21.15’te Kültür Park Açıkhava Tiyatrosu’nda.

ANTALYA

-Adamlar, 13 Ekim Cuma 22.30’da Tudors Arena’da.

-Ceylan Ertem, 14 Ekim Cumartesi 22.00’de Jolly Joker’de.

-Antalya Devlet Opera ve Balesi’nin Seslerin Büyüsü konseri 14 Ekim Cumartesi 20.00’de Haşim İşcan Kültür Merkezi’nde.

ADANA

 -Yeni Türkü, 12 Ekim Perşembe 21.00’de Hayal Kahvesi’nde.

-Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası’nın açılış konseri, 13 Ekim Cuma 20.00’de Büyük Şehir Belediyesi Konser Salonu’nda.

KONYA

-Ceylan Ertem, 13 Ekim Cuma 19.30’da Rixos Otel’de.

KOCAELİ

-Mabel Matiz, 13 Ekim Cuma 22.00’de Hayal Kahvesi’nde.

MERSİN

-Ahmet Baran & Zuhal Olcay, 15 Ekim Pazar  20.30’da Divan Mersin’de.

 

SERGİ

İSTANBUL

-15. İstanbul Bienali “İyi Bir Komşu” başlığı altında 12 Kasım’a dek ziyaretçilerini bekliyor.

-Ai Weiwei’nin Türkiye’deki ilk solo sergisi 28 Ocak’a dek Sakıp Sabancı Müzesi’nde görülebilir.

-Sarkis’in “sarı punctum” başlıklı sergisi 11 Kasım’a dek Boğazkesen’deki Riverrun’da ziyarete açık olacak.

-Canan’ın “Kafdağı’nın Ardında” başlıklı sergisi 24 Aralık’a dek Arter’de görülebilir. 

-Haluk Akakçe’nin “Akasha” başlıklı yeni sergisi 28 Ekim’e dek Dirimart Dolapdere Pop-Up’da görülebilir. l Server Demirtaş’ın “Hayal Makinesi” sergisi 22 Ekim’e dek ziyarete açık.

-Sadberk Hanım Müzesi’ndeki “Gümüşten Suretler” sergisi 15 Ekim’e dek ziyaret edilebilir.

-Michalengelo Pistoletto’nun Galeri Artist’teki sergisi 30 Kasım’a dek ziyaret edilebilir.

-Franz Ackermann’ın “Come On!” başlıklı sergisi 15 Ekim’e dek Dirimart Dolapdere’de görülebilir.

-Ekin Deveci’nin “Derin” başlıklı sergisi 21 Ekim’e dek Derinlikler Sanat Merkezi’nde ziyarete açık.

ANKARA

-Ali Elmacı’nın “İnsanların Üzerinde Yürüyen Sandalye” başlıklı sergisi 30 Ekim’e dek Galeri Siyah Beyaz’da görülebilir.

İZMİR

-Arkas Sanat Merkezi’ndeki “Su Manzaraları” sergisi 29 Aralık’a kadar ziyaret edilebilir.

 MUĞLA

-Fotograf Sanatçısı Ali Sarıata’nın ‘Biraz Akdeniz’ sergisi Datça’da Çatal Mağara Sergi Salonu’nda açıldı. 15 Ekim’e kadar gezilebilir.

ADANA

-Tuğba Küçükbahar ve Deniz Gemili’nin son çalışmalarının yer aldığı yağlıboya resim sergisi Adana Ressamlar Derneği AÇS Sanat Galerisi’nde sürüyor. Küçükbahar ve Gemili’nin, ‘Neden – Buluşma’ adlı ortak sergisi 14 Ekim’e dek izlenime açık olacak.

-Ayşegül Kavas’ın, ‘Su Masalı 3’ adlı ebru sergisi, bugün 17.30’da Seyhan Belediyesi Yaşar Kemal Kültür Merkezi’nde açılacak. Sergi 15 Ekim tarihine dek izlenebilecek.

 

Her gün bir Cumhuriyet gazetesi alın, aldırın…
Comment disclaimer