Fenerbahçe Kulübü'nden açıklama

Fenerbahçe Kulübü'nden yapılan açıklamada, Basketbol Federasyonu Başkanı Turgay Demirel ile Kulüp Başkanı Aziz Yıldırım arasında sorunlar olduğuna ilişkin haberlere yanıt verildi.

13 Haziran 2010 Pazar, 12:15

Sarı-lacivertli kulüpten yapılan açıklamada, bugün bir gazetede Aziz Yıldırım ile Turgay Demirel arasında sorunlar olduğuna ilişkin bir haber yer aldığı belirtilerek, şu ifadeler kullanıldı:
''Haberde başkanımız ile Sayın Demirel arasında gerginliğe neden olduğu iddia edilen konular olarak Ömer Aşık'ın milli takıma çağrılması ve Sayın Aydın Örs'ün kulübümüzde basketbol şubesinde genel koordinatörlük görevine getirilmesi gösteriliyor. Sayın Demirel'in kulübümüzün antrenör seçimi ya da Sayın Örs'ün görevlendirilmesi konusunda başkanımıza hiçbir telkini, ifadesi ya da yorumu söz konusu değildir. Benzer şekilde milli takıma seçilecek oyuncular konusunda da kulübümüzün federasyondan ya da yetkililerinden bir isteği söz konusu değildir ve olamaz. Ancak kulübünü mahkemeye vermek ve doping yapmak gibi sporcu ahlakına yakışmayan davranışlar sergileyen sporcuların milli takıma davet edilmelerinin tarafımızca hoş karşılanmadığının da bilinmesini isteriz.''


Emre Belözoğlu açıklaması

Fenerbahçe Kulübü'nden yapılan bir diğer açıklamada ise futbolcuları Emre Belözoğlu ile ilgili yapılan bir iddianın doğru olmadığı kaydedildi.

Açıklamada, bugün yayınlanan bir haberde futbolcuları Emre Belözoğlu'nun Turkcell Süper Lig'de İstanbul Büyükşehir Belediyespor'a karşı oynanan ve sarı-lacivertlilerin yenildiği maç sonrasında soyunma odasında sportif direktör Aykut Kocaman'a söylediği iddia edilen bazı ifadelerin yer aldığı belirtilerek, ''Söz konusu haber doğru değildir. Takımımızın şampiyonluğu kaybetmesinin ardından üretilen uydurma senaryolardan biri olan bu ve benzeri haberlere taraftarlarımızın itibar etmemesi gerektiğini önemle hatırlatırız'' ifadelerine yer verildi.