A+ A-

Batefimbi Gomis: “Keşke Türkiye de Dünya Kupası’nda olsaydı”

Galatasaray’ın yıldız forveti Batefimbi Gomis, adidas Creator Collective – Dünya Kupası Evi’nde futbolseverler ile bir araya geldi
Yayınlanma tarihi: 27 Haziran 2018 Çarşamba, 14:23
Galatasaray’ın Fransız yıldızı Batefimbi Gomis, Bomontiada’daki adidas Creator Collective Dünya Kupası Evi’nde ziyaretçiler ile bir araya geldi. Dünya Kupası Evi’nde maç izleyen Gomis, ülkesi Fransa’yı turnuvanın favorisi olarak gördüğünü belirtirken Dünya Kupası’nda mücadele eden Galatasaraylı oyuncuların çok iyi bireysel performanslar sergilediğini söyledi. Gomis, “Bana ve aileme harika bir şekilde ev sahipliği yapan Türkiye’nin de Dünya Kupası’nda olmasını çok isterdim” açıklamasını da yaptı.

Creator Collective ziyaretçileriyle sohbet eden Fransız yıldız, Rusya’da düzenlenen FIFA 2018 Dünya Kupası ile ilgili açıklamalar da yaptı:

Turnuvanın daha önceki organizasyonlara göre hayli farklı ve sürprizli olduğunu söyleyen Gomis; Fransa, Brezilya ve Almanya gibi takımların çok zorlandıklarını vurguladı. Dünya Kupası’ndaki favorisinin, ülkesi Fransa olduğunu belirten başarılı forvet, ailesinin kökenleri sebebiyle Senegal’i desteklediğini de ifade etti.

“Keşke Türkiye de Dünya Kupası’nda olsaydı”

Batefimbi Gomis, Galatasaraylı oyuncuların Rusya performansları ve A Milli Futbol Takımımız ile ilgili de şu yorumları yaptı:

Tabii ki bana ve aileme harika bir şekilde ev sahipliği yapan Türkiye’nin de Dünya Kupası’nda olmasını isterdim. Türkiye’yi desteklemek beni çok mutlu ederdi.

Galatasaray’daki üç takım arkadaşımın Dünya Kupası’ndaki bireysel performansları ise hayli başarılıydı. Tatilde ailemle birlikte vakit geçirmem sebebiyle tüm maçları izleyemesem de onları takip ettim. Fernando Muslera ve Yuto Nagatomo’nun takımları üst turlarda başarılı sonuçlar almaya devam edebilir. Younes Belhanda’nın formasını giydiği Fas ise hayli zor bir grupta olmasına rağmen başarılı performans sergiledi. Belhanda da takımının başarılı oyuncuları arasındaydı.”

Batefimbi Gomis, Creator Collective’de bulunduğu sırada “Selfie Challenge” etkinliğine de katıldı.

Cumhuriyet İMECESİ

Cumhuriyet Arşivi Gazete Kupürlerinde:

Fernando Muslera