Gelenek sürüyor... Fethiyespor yine Atatürk tişörtüyle çıktı

Geçtiğimiz sezon Ziraat Türkiye Kupası'nda Fenerbahçe'yle oynanan mücadeleye 'Yüce Atatürk' yazılı t-shirt'le çıkan Fethiyespor, Cumhuriyet Bayramı'nda da bu geleneği sürdürdü.
Yayınlanma tarihi: 29 Ekim 2014 Çarşamba, 15:40

[Haber görseli]Spor Toto 2. Lig Beyaz Grup takımlarından Fethiyespor, Ziraat Türkiye Kupası'nda Keçiörengücü ile deplasmanda oynadığı mücadelede Cumhuriyet Bayramı'nı unutmadı. Maç öncesinde gerçekleştirilen seramoniye Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün resminin bulunduğu t-shirt'lerle çıkan Fethiyesporlu futbolcular, Cumhuriyetimizin 91. yıl dönümünü kutlayarak taraflı tarafsız herkesin takdirini kazandı.

GEÇEN SEZON PFDK'LIK OLMUŞLARDI

Fethiyespor'un Atatürk'ü anan t-shirt giymesi durumu ilk değil. Geçtiğimiz sezon Fenerbahçe ile Şükrü Saraçoğlu Stadı'nda oynadıkları Ziraat Türkiye Kupası maçına da 'Yüce Atatürk' yazılı t-shirt'lerle çıkan Fethiyesporlu oyuncular, tıpkı bugün olduğu gibi tüm halkın takdirini kazanmıştı. Ancak o dönemde TFF, bu t-shirt'ün uluslararası futbol oyun kurallarına aykırı olduğu gerekçesiyle Fethiyespor'u PFDK'ye sevk etmişti. PFDK ise Akdeniz ekibine herhangi bir ceza vermemişti. Dönemin Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç da Fethiyespor'un PFDK'ya sevkini eleştirmişti.

A+ A-

Cumhuriyet Arşivi Gazete Kupürlerinde:

Suat Kılıç, Mustafa Kemal Atatürk