Kapat
A+ A-

UEFA: Trabzon şike yapmadı

Gerekçeli karar Bordo-Mavili kulübe ulaştı.
Yayınlanma tarihi: 28 Mart 2015 Cumartesi, 05:33

Trabzonspor Hukuk Kurulu avukatı Hakan Orhan, Fenerbahçe’nin Trabzonspor’la ilgili başvurusunun UEFA tarafından reddedilmesiyle ilgili gerekçeli kararın kulübe ulaştığını bildirdi.

F.Bahçe başvurdu

“Trabzonspor’un 3 maçta şike ve teşvik eylemleri” yaptığını iddia ederek bir süre önce UEFA’ya başvurduğunu, UEFA Kontrol, Etik ve Disiplin Kurulu tarafından bu başvurunun reddedildiğini anımsattı. Gerekçeli kararının Trabzonspor Kulübü’ne dün ulaştığını ifade eden Orhan, “Kararda özet olarak, F.Bahçe’nin, Trabzonspor hakkında isnat ettiği şike ve teşvik eylemlerini gerçekleştirmediği belirtiliyor. Kapsamlı bir açıklamayı daha sonra yapmayı planlıyoruz” dedi.

‘Temyize gideceğiz’

Orhan, Trabzonspor’un, UEFA Kontrol Etik ve Disiplin Kurulu’na, F.Bahçe ve Türkiye Futbol Federasyonu hakkında yaptığı şikayet başvurusunun reddiyle ilgili gerekçeli kararı göndermesi için bir süre önce talepte de bulunduklarını kaydederek, “Aradan 3 ay geçmesine rağmen gerekçeli karar elimize halen ulaşmadı. Gerekçeli kararın gelmesi için daha önce talepte bulunmuştuk. Bu kararın gelmesinin ardından UEFA Temyiz Kurulu’na başvuracağız” diye konuştu.

Cumhuriyet İMECESİ