Kapat
A+ A-

Guardiola, İlkay için pazarlıkta!

Gelecek sezon Manchester City'nin başına geçecek olan Pep Guardiola, Borussia Dortmund'un Türk yıldızı İlkay Gündoğan'ın menajeri olan amcası İlhan Gündoğan ile Amsterdam'da buluştu.
Yayınlanma tarihi: 9 Mart 2016 Çarşamba, 10:57

[Haber görseli]

Yeni sezon için İngiltere Premier Lig ekiplerinden Manchester City ile anlaşan Pep Guardiola, transfer çalışmalarına hız verdi.

Katalon teknik adamın gelecek sezon çalıştıracağı City'e götürmek istediği İlkay Gündoğan'in transferi resmiyete dökülmek üzere. Manchester City sportif direktörü Txiki Begiristain, hafta başında Amsterdam'da İlkay'ın menajerliğini yapan amcası İlhan Gündoğan ile buluştu.

Bild Gazetesi'nin haberine göre Pep Guardiola, danışmanları ve Manchester City sportif direktörü Txiki Begiristain, pazartesi günü Amsterdam'daki ünlü Conservatorium Hotel'de buluştular. Bu buluşmadan önce aynı otelin bir toplantı odasında Guardiola'nın danışmanları ve Txiki Begiristain, İlkay'ın transfer görüşmelerini yürüten amcası İlhan Gündoğan ile bir araya geldi. Görüşmenin 45 dakika sürdüğü belirtildi.

30 MİLYON EURO'YA SERBEST
İlhan Gündoğan'ın ayrılmasından sonra aynı ekip Guardiola ile durum değerlendirmesi yaptı. İlkay'ın Dortmund ile anlaşması 2017 yılında bitiyor. Dortmund anlaşmayı uzatmak isterken İlkay şimdilik buna yanaşmıyor. Dortmund'un, gelecek sezon sonunda serbest kalacak futbolcuyu bu sezon sonunda 30 milyon Euro'ya bırakması bekleniyor. İlkay'ın kararını önümüzdeki hafta içinde açıklayacağı belirtildi.

Cumhuriyet İMECESİ