Drogba'dan Chelsea'ye mesaj

Galatasaray Teknik Direktörü Roberto Mancini ve Didier Drogba, Chelsea maçı öncesinde basın toplantısı düzenledi.

17 Mart 2014 Pazartesi, 20:25

Galatasaray Teknik Direktörü Roberto Mancini Chelsea maçı öncesi basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Mancini'nin açıklamalarından satır başlıkları şu şekilde:

Sistem ve kimin oynadığı önemli değil. Yarınki maçta sahaya çıkan 11'in vereceği performans önemli. Maç sonunda Mourinho'yla yemeğe gidebiliriz. Kazanırsak ben öderim. Drogba çok değerli bir oyuncu. Onun gibi bir futbolcu bulabilmek zor. Manchester City'deyken nasıl Londra'ya gelip maç yapıyorsam, yarınki maçta da öyle olacak. Pozisyonum açısından çok farklı bir durum yok. Gruptan çıkmak bizim için bir mucizeydi. Chelsea çok iyi bir takım kendinize inanıyorsanız galip gelirsiniz. İki takım için de zor ve stresli bir mücadele olacak. Bir golün yeterli olup olmayacağını yarın akşam göreceğiz. Eğer kendinize inanıyorsanız her şeyi başarabilirsiniz. Biz de çıkıp elimizden geleni yapacağız.

"Yarın en iyi futbolumu oynamak istiyorum"

Galatasaray'ın Fildişi Sahilli futbolcusu Didier Drogba ise basın mensuplarının soru sormasını beklemeden, "Tekrar buraya geldiğiniz için heyecanlı mısın" sorusunu kendisi sorarak, "Büyük bir maç olduğundan dolayı benim için zor olmayacak. Tanıdık yüzleri görmüş olmaktan son derece memnunum. Chelsea'ye karşı oynayacak olmak zor tabii ki, ama benim maça konsantre olmam zor olmayacak. Eski arkadaşlarımı ve taraftarlarımı görmek benim için güzel olacak ama Galatasaray'ın futbolcusuyum ve profesyonelim. Oğlum da bu maçta Galatasaray'ı tutacak. Tabii ki maçı kazanmak isterim ve bunu takımım için yapacağım" ifadesini kullandı.

Bir gazetecinin "Galibiyet golünü atarsan sevinecek misin" sorusuna Drogba, "Gol atarsam sevinmeden kutlayabilirim, ama galip gelirsek mutlu olurum. Umarım yarın, deplasmanda kazanamadığımız maçların sonuncusu olur. Ama beraberlik de bize yetebilir" yanıtını verdi.

Galatasaray'da mutlu olduğunu da söyleyen yıldız futbolcu, "Chelsea'den galip gelerek ayrılmayı isterdim. Burada mutluyum ve yarın en iyi futbolumu oynamak istiyorum" dedi.

Futbolun kendisine çok şey verdiğini de belirten Didier Drogba, "Futbolculuğu bıraktıktan sonra da futboldan kopmam. Menajer ya da başka bir pozisyonda futbol hayatıma devam edeceğim" şeklinde konuştu.