Kapat
A+ A-

Pereira: "Şampiyonluğu ellerimizle Beşiktaş'a ikram ettik"

Fenerbahçe Teknik Direktörü Vitor Pereira, Galatasaray - Beşiktaş derbisine konsantre olduklarını anlatarak, "Bu akşam şampiyonluğu Beşiktaş'a kendi ellerimizle ikram ettik" dedi.
Yayınlanma tarihi: 9 Mayıs 2016 Pazartesi, 22:57

Fenerbahçe Teknik Direktörü Vitor Pereira, Başakşehir'e 2-1 mağlup oldukları mücadelenin ardından açıklamalarda bulundu.

Pereira, şampiyonluğu Beşiktaş'a verdiklerini söylerken; "Bu sonucu hak ettik. Biz Başakşehir maçından ziyade, Galatasaray - Beşiktaş maçına konsantre olduk. Buradan mağlubiyetle ayrılmayı hak ettik. Sağlam bir görüntü sahaya koyamadık. Son basın toplantısında da söyledim. Kendi maçlarımızı kazanıp yarışı sürdürmemiz gerekiyordu. Bu akşam şampiyonluğu Beşiktaş'a kendi ellerimizle ikram ettik. Sorumluluğu üzerime alıyorum Üzgünüm, üzgünlüğü yaşıyorum. Bu akşam şampiyon yakım görüntüsü sahada yoktu" dedi.

Nani'nin 'Sezon başından bu yana takım olamadık' sözleri için görüşü sorulan Pereira, "Kendi sözleri Nani'yi ilgilendirir. Bugün o da, birçok oyuncumuz da daha iyi oynamalıydı. Ne demek istedi bilmiyorum. Ama bugün şampiyonluğu hak eden bir takım değildik sahada" ifadelerini kullandı.

Öte yandan Pereira, şampiyonluğu kaybeden hocaların bir sonraki sezon görevine devam edemediği hatırlatılınca Lig TV'nin röportajından ayrıldı.

Cumhuriyet İMECESİ