Fb - Kayseri maçının analizleri

Spor yazarları, Fenerbahçe'nin Kayserispor ile Kadıköy'de 3-3 berabere kaldığı mücadeleyi köşelerinde değerlendirdiler.
Bunlarla da ilgilenebilirsiniz
Yayınlanma tarihi: 29 Ağustos 2016 Pazartesi, 17:15

Spor yazarları, Fenerbahçe'nin Kayserispor ile Kadıköy'de 3-3 berabere kaldığı mücadeleyi köşelerinde değerlendirdiler.

BAĞIŞ ERTEN - CUMHURİYET

Fenerbahçe’de ise durum gerçekten kötü. Kale feci, kariyeri pırıl pırıl üç stoperle sahadayken üç gol yediler. Yetmedi, onlarca kez milli formayı giymiş hücuma dönük üçlüleri ve oyuna giren tüm dünya markası forvetleri kitlendi kaldı. Neden? Çünkü takımın aritmetiğinde, kadro mühendisliğinde daha kuruluştan problem var. Akmıyor takım, düzenek tutmuyor, tutamıyor! Advocaat’ın önündeki en temel sorun bu.

MEHMET DEMİRKOL - FANATİK

Kjaer atılmasa Fenerbahçe bu maçı muhtemelen vermezdi. Ancak bir değil, 10 Kjaer olsa bu orta saha havuzuyla bu iş yürümez. Tüm diğer sorunlar çözülebilir fakat orta saha havuzuna iki 8 numara ya da bir 8 bir 10 transfer etmeden buradan çıkmak mümkün değil.

UĞUR MELEKE - HÜRRİYET

Dün geceyi şüphesiz ki 11’e 11 ve 11’e 10 oynanan iki ayrı bölümde değerlendirmek gerek. Advocaat’ın çıkardığı ilk 11, kesinlikle adalet kokuyordu: Hollandalı hoca, Pereira’nın bir yılda göremediğini 180 dakikada görmüştü. Fenerbahçe orta sahası 2 yıldır çabukluktan ve yaratıcılıktan uzak. Pereira koca bir sezon orta sahaya Alper’i kaydırmayı akıl edememişti, Advocaat son 130 dakikada bu uygulamayla bir miktar renklendirdi orta sahasını

ERMAN TOROĞLU - FOTOMAÇ

Sarı-lacivertliler, aslında hücumda zengin adamlara sahip, defansta da fena değilller ama maalesef kesinlikle kaliteli iki orta saha adamı lazım. Aslında kestirmeden şunu söyleyeyim; Fenerbahçe beyinsiz oynuyor. Yani takımı orta sahada idare edecek, yönlendirecek, oyunu hızlandırıp yavaşlatacak, duruma göre idare edecek biri yok. Bu sırıtıyor. Bu kadroda diğer oyunculardan böyle bir oyuncu çıkarma şansı da yok bu hocanın. 'Alternatif isim bulabilir' deniyor ama bulamaz..

AHMET ÇAKAR - SABAH

Bu iş Stoch'la, Alper'le, Aatif Chahechouhe'yla olmaz. Van Persie, ne iş yapar? Yeni hoca Dick Advocaat vatandaşı ama sahaya girip de bırakın kurtarıcı olmayı, emekli bir oyuncu görüntüsünde. Fenerbahçe'yi iyi günler beklemiyor. Üstelik hakem şanssızlığı da Fenerbahçe'den yanaydı. Bariz gol şansından Kjaer'in atılması doğru karar ama bu pozisyonun başlangıcında Stoch'a açık bir faul var. F.Bahçe ışık vermeyen, pozisyon üretemeyen, santrforu belli olmayan, oyuncu kalitesi vasat bir takım görüntüsünde

ERCAN GÜVEN - MİLLİYET

Şampiyon olacak diye kuş sütüyle beslediği atının yarışta nal topladığını gören Karadenizli, hiç renk vermemiş; aksine sesini yükseltmiş hipodromda: “Bakın aslanıma hepsini önüne kattı kovalıyor”!.. Sıkı Fenerbahçeliler de aynen böyle bakabilir duruma... Zaten başka da çareleri yok şu anda! Çünkü Kadıköy’de umut ve hüsran alacakaranlıkta tek kale maç yaptı dün. İkisi de kazanamadı. Advocaat’a gelince... O önünü göremiyor... Film başladıktan sonra el yordamıyla yerine oturan ve konuyu anlamak için ekstradan kafa patlatan seyirci gibi hoca... “Jön kim, olay hangi coğrafyada geçiyor?... Doğru yere mi oturdum acaba”?.. Oysa iş daha karışık.

A+ A-