5 yıl önce Avrupa hedefleri vardı, şimdi amatör'ün eşiğindeler

2011-2012 sezonunda 26 yıl aradan sonra Spor Toto Süper Lig'de yer alan ve o sezondan itibaren 5 yıllık süreçte Avrupa kupalarına katılmayı hedeflerken 3. Lig'e kadar düşen Orduspor, kadrosundaki genç oyuncularla amatöre düşmeme mücadelesi veriyor.
Yayınlanma tarihi: 8 Şubat 2017 Çarşamba, 13:56


Geçen sezon Spor Toto 2. Lig'de bitime 4 hafta kala 3. Lig'e düşen Karadeniz temsilcisi, bu sezon da umduğunu bulamadı. 3. Lig 3. Grup'ta aldığı eksi 9 puan cezasıyla 14 puanda kalan mor beyazlı ekip, düşme potasında yer alarak 17. sırada bulunuyor.

Teknik direktör Yalçın Gürsoy yaptığı açıklamada, "Orduspor takımı en son dakikaya kadar amatöre düşmeme mücadelesini sürdürecektir" dedi.

"İnşallah takımımız amatöre düşerek o günleri yaşamaz" Genç oyuncularıyla sonuna kadar mücadele edeceklerini vurgulayan Gürsoy, "Bu çocuklarda ve bizlerde o inanç en son haftaya kadar devam edecek. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın" diye konuştu.

Gürsoy, Orduspor'un bir marka olduğunu da dile getirerek, "İnşallah takımımız amatöre düşerek, o günleri yaşamaz. Biz Orduspor markasının hiçbir zaman yok olmaması için elimizden geleni yapacağız. Ancak şunun bilinmesini isteriz ki Orduspor amatöre de düşse, bu ligde de kalsa en iyi şekilde kalitesini ve markasını temsil edecektir" açıklamasında bulundu.

"Genç oyuncular bazen bu stresi kaldıramıyor" Teknik direktör Gürsoy, takımın çoğunluğunun gençlerden kurulu olduğunu, bu nedenle zaman zaman bunun dezavantajını yaşadıklarını anlatarak, şunları kaydetti:

"Genç oyuncular bazen bu stresi kaldıramıyor. Biz bunun için ek önlemler almaya başladık. Özellikle oyuncuların stresi iç saha maçlarında daha çok kendini gösteriyor. İnşallah bu stresi tüm oyuncularımız atacaktır. Orduspor takımını yaşatmak için herkes canla başla çalışıyor. Tek beklentimiz, sezon başından beri olduğu gibi taraftarlarımız bizi yalnız bırakmasın. Onların destekleriyle inşallah amatöre düşmeyeceğiz."

2017 Afrika Uluslar Kupası Finali'nde Kamerun'a kaybeden Mısır'ın teknik direktörü Hector Cuper 2011-2013 yılları arasında Orduspor'u çalıştırmıştı. Arjantinli kurt hocanın Orduspor'a gelişi büyük yankı uyandırmıştı.


61 yaşındaki dünyaca ünlü teknik direktör Hector Cuper Orduspor'un başında çıktığı 32 resmi maçta 2 galibiyet, 11 beraberlik ve 13 mağlubiyet almıştı.

A+ A-