Luca Toni'ye çirkin saldırı

Eski kulübü Verona'nın deplasmanda karşılaşacağı maçı izlemeye giden Luca Toni'nin aracına rakip taraftarlar saldırıda bulundu.
Yayınlanma tarihi: 12 Şubat 2017 Pazar, 13:27Geçtiğimiz sezonun sonunda futbol hayatına nokta koyan Luca Toni, son olarak oynadığı Hellas Verona'nın deplasmanda Avellino ile yapacağı maçı izlemek için Partenio Stadı'nda gittiği sırada çirkin bir saldırıya uğradı.

Kulüp başkanı Maurizio Setti ve iki kişiyle birlikte maçın oynanacağı stadyuma gittikleri sırada, içinde bulundukları aracın bir grup tarafından sarıldığını belirten Toni, "Avellino taraftarı olup olmadıklarını bilmiyorum, ancak boyunlarında yeşil atkılar vardı. Başkan Setti'nin boynundaki Verona atkısını görünce üzerimize geldiler ve aracın camını kırdılar. Bu sırada attıkları bir şişe Setti'nin karnına isabet etti. Neyse ki daha sonra bizim kim olduğumuzu anladılar ve etrafımızdan dağıldılar." dedi.

Araçtakiler olarak çok korktuklarını dile getiren eski milli futbolcu, "Atılan şişe Setti'nin karnına değil de kafasına gelseydi çok daha vahim sonuçlar doğabilirdi. Ciddi şekilde yaralanabilirdi." diye konuştu.

Futbol hayatının son 3 sezonunu Verona kulübünde geçiren 39 yaşındaki Luca Toni, 8 golle tamamladığı geçen sezonun ardından futbolu bırakma kararı almıştı.

Serie B'nin 25. hafta maçında karşılaştığı Avellino'ya 2-0 mağlup olan Verona, bu sonuçla liderliği Frosinone'ye kaptırdı.(Eurosport)

A+ A-