Kapat
A+ A-

Evkur Yeni Malatyasporlu futbolculardan iddialı açıklamalar

Evkur Yeni Malatyaspor’un yabancı oyuncuları Issam Chebake ve Khalid Boutaib antrenman öncesi basın mensuplarına açıklamada bulundular. Oruduzu Pınarbaşı mevkiinde bulunan Nurettin Soykan Tesisleri’nde basın mensuplarının sorularını yanıtlayan defans oyuncusu Chebake ve Osmanlıspor karşısında 2 gol kaydeden Khalid, iddialı konuştular.
Yayınlanma tarihi: 17 Ağustos 2017 Perşembe, 14:35

[Haber görseli]“ŞUAN DA YÜZDE 100 HAZIRIM”

Takımın maç oynadıkça daha hazır hale geleceğini kaydeden Chabake, Demir Grup Sivasspor maçının zor geçeceğini ifaderek şunları söyledi:
Chebake, “Çok iyi bir hazırlık dönemi geçirdik. Bize biraz zaman lazımdı. Hala biraz zamana ihtiyacımız var. Takımımız her geçen gün daha da iyi olacak. Şuan da yüzde 100 hazırım. Sadece hepimizin maç eksiği var. Futbolcunun kendisini en iyi hazır olduğunu hissetmesi için maç oynaması gerekir. Her oynanan maçtan sonra daha iyi performans yakalayacağımıza inanıyorum. Sivasspor ilk hafta kaybettiği puanların telafisini yapacaktır. Bizim açımızdan da zor bir maç olacak. Sonuç olarak ilk hafta kazandığımız 3 puana bir 3 puan daha eklemeye çalışacağız” dedi.

“GOL ATMAK BENİM İŞİM”

Osmanlıspor maçında takımının kazanmasından dolayı mutlu olduğunu söyleyen Evkur Yeni Malatyaspor’un santraforu Khalid Boutaib ise “önemli olan kaç gol attığım değil, takımın 3 puan almasıdır” dedi.

Khalid, sözlerini şöyle sürdürdü:
“2 gol atıp takımımın galip gelmesinde büyük rol oynadığım için tabi ki çok mutluyum. Benim için önemli olan kaç gol attığım değil, takımımın 3 puan kazanmasıdır. Zaten gol atmak benim bu benim işim. Üzerimde herhangi baskı yoktu. Her zaman takımım için daha çok çalışacağım. İlk maçta takım içerisinde uyum olmadığı konusuna kesinlikle katılıyorum. Fransa liginde oynamış arkadaşlarımla beraber burada yine çok iyi adaptasyon ortamı yakaladık. Gol krallığında ilk sırada yer almak gibi yarış içerisinde değilim. Sadece çok iyi oynayıp gol atarak takımımın kazanmasını istiyorum hepsi o kadar” diye konuştu.

Cumhuriyet İMECESİ