50 derece ısıda kayak keyfi

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından kente kazandırılan sosyal mekanlara bir yenisi daha eklendi.
DHA
Yayınlanma tarihi: 17 Mart 2014 Pazartesi, 11:38

[Haber görseli]

Gaziantep'in sosyal yaşamına canlılık kazandıracak olan önemli mesire alanlarından Erikçe Parkı Ormanı'na yapılan sentetik çim kayak pisti törenle açıldı.

TESİSİN ÖZELLİKLERİ

Toplamda 7400 metre kare çim kayağı alanı üzerine kurulan tesiste 2 adet pist bulunuyor. Profesyonel pist 240 m uzunluğunda ve sporcular kayarken 60-70 km hıza ulaşıyor. Amatör pist ise 160 m uzunluğunda. Türkiye'nin ilk sentetik çim kayak pisti, artık eskibi gibi karın yağmadığı Gaziantep'te karı vatandaşın ayağına getirdi. Halka açık olan tesis, uluslararası yarış takvimlerine de girdi. Yarış pistlerinin yanı sıra eğitim ve tubing alanı da bulunuyor. Aynı anda 300 kişinin eğitim göreceği tüm kayak takımıları çda mevcut.

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Asım Güzelbey, halkı spora teşvik edecek yatırımlar yaptıklarını söylerken, Gazianteplilerin ve buraya gelecek misafirlerin bundan sonra kayak için Uludağ ve Erciyes gibi yerlere gitmeyeceğini, Erikçe'de kayacağını ve kentte sosyal yaşamın bu gibi yatırımlarla daha canlanacağını belirtti.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından Erikçe Ormanı'nda yaptırılan Erikçe Kayak Merkezi'nin açılışına AK Parti Gaziantep Milletvekili ve Büyükşehir Belediye Başkan adayı Fatma Şahin, milletvekilleri Derya Bakbak ve Mehmet Erdoğan, Büyükşehir Belediye Başkanı Asım Güzelbey, Vali Yardımcısı Cemalettin Özdemir, Şahinbey Kaymakamı Uğur Turan ve Şehitkamil Kaymakamı Mehmet Aydın ile davetliler katıldı.

Törenin açılışında konuşan Güzelbey, Bugün dünyada artık ülkeler yarışmıyor, şehirler yarışıyor. Bu yarışan şehirler arasında fark yaratanlar, daima bir adım öne geçiyorlar. Gaziantep fark yaratan şehirler arasında birisidir dedi. Başkan Asım Güzelbey, şöyle devam etti: "Ayrıca bölgeye spor yapmayı teşvik edecek yeni yatırımlar yapıldı. Sosyal aktivitelerin yanı sıra; sportif aktivitelere de yer verilen alanda 3 bin 300 metre uzunluğunda koşu parkuru, paintbol tesisi, macera parkı yer alıyor. Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan düzenlemenin ardından Erikçe Kent Ormanı, spor tutkunlarının artmasını sağlayacak."

A+ A-
Cumhuriyet İMECESİ