Gezi’yi unutma

Birleşik Haziran Hareketi (BHH) dün Kartal Stadyumu’nda, “Gezi’yi unutma! Yapabiliriz! Birlikte başarabiliriz” sloganıyla bir etkinlik düzenledi.

Yayınlanma: 08.05.2016 - 23:25
Abone Ol google-news

 Etkinliğe HDP İstanbul Milletvekili Filiz Kerestecioğlu, eski CHP milletvekili Melda Onur, ÖDP Genel Başkanı Alper Taş, gibi isimlerin yanı sıra çok sayıda yurttaş katıldı. Etkinlikte konuşan HTKP Genel Başkanı Erkan Baş, Cumhuriyet Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar’a yönelik düzenlenen silahlı saldırı ile ilgili olarak, “İktidarın hedefi bizleri korkutmak ve teslim almak. Daha iki gün önce bir gazeteci gözlerimizin önünde silahlı saldırıya maruz kaldı. Önümüzde iki seçenek var; ya katillerin, tetikçilerin yönettiği bir ülke olacağız ya da bizler bu iktidara son vereceğiz” diye konuştu.

Bugün yurttaşları izlerken Gezi Parkı’nı hatırladığını belirten Filiz Kerestecioğlu, “Gezi’de, Lice’de Cizre’de direniş bitmedi, bitmez. Bu ülkeye barış gelecek. Diyarbakır’da, Sur’da, Ankara’da başlattılar olayları. Bizleri korkutmak istediler. Diktatör bu ülkeyi tek başına yönetmek istiyor. Dokunulmazlıklar yakında meclis’e gelecek. Sadece bizlere değil, sizlere, halkın iradesine dokunmak istiyorlar. Buna da izin vermeyeceğiz” dedi. Türkiye’de muhalefetin çok temel bir eksende birleşmesi gerektiğini belirten sanatçı İlkay Akkaya ise “Yaşam ve ifade özgürlüğü için buradayım. Haziran Hareketi’ni de bu büyük birliğin içinde görüyorum” ifadelerini kullandı. Feridun Düzağaç, Kardeş Türküler, Nejat Yavaşoğulları, Erdal Güney, Marsis & Cahit Berkay ve İlkay Akkaya gibi birçok ünlü ismin sahne aldığı etkinlikte Birleşik Haziran Hareketi’nin bu ülkede yok sayılan insanların bir arada toplanması için kurulduğu belirtildi


Cumhuriyet Tatil Otel Rezervasyon