Gülben Ergen'den ülkücüleri kızdıran mesaj

Özgecan Aslan cinayeti zanlılarından Suphi Altındöken ve Fatih Gökçe ülkücü işareti yapmıştı. Gülben Ergen'in 'Özgecan' için paylaştığı katil zanlısının fotoğrafına yaptığı yoruma birçok ülkücüden tepki geldi.

16 Şubat 2015 Pazartesi, 16:16

Özgecan Aslan 'ın katil zanlısı Suphi Altındöken ile Fatih Gökçe 'nin Facebook hesaplarında ülkücü işaretle poz verdikleri medyaya yansımıştı. O poz üzerine Gülben Ergen 'den gelen yorum ülkücüleri kızdırdı.

Özgecan Aslan 'ın katili Suphi Altındöken'in resmini paylaşan Gülben Ergen ülkücüleri kızdıran şu sözleri yazdı;

-"Kıza tecavüz ettiğin yüzün, işkence bakan gözün, o birleştirdiğin parmaklarınla mı kestin Özge yi! O parmaklarınla mı yaktın sonra!Neslin kurusun".

Gülben Ergen 'in 'ülkücülerin el işareti' üzerinden yaptığı bu yorum sonrasında instagram bir anda karıştı. Ergen'e tepki mesajları yağdı.

Gülben Ergen tepkiler üzerine bu kez şu twiti attı;
-Katilin sembolüne takılanlar ayıpların en büyüğü size. Bir can gitmiş,ülke ayağa kalkmış,konu kadın cinayetleri, vahşet. Neyin derdindesiniz?! Cinayetin şeklini, elinin sembolünü sorgulayarak bi yere varamazsınız.Aranmayı benim üzerimden yapanlar aradığınız bende yok!Başka yere!

MEHMET ASLAN TEPKİ GÖSTERDİ

İsmi MHP aday adayı olarak geçen Mehmet Aslan , Gülben Ergen 'e ilk tepkiyi veren kişi oldu. Mehmet Aslan Instagdam hesabından ülkücü işareti yapan çocukların fotoğrafını paylaşarak şunları yazdı;

- "Şimdi bu yavrular cani mi? Sapık mı? Canavar mı? Bu parmaklar suçlu mu? Hayır tam tersi onlar bu ülkenin geleceği, gerçek teminatı. İşte şimdi birleştirdikleri parmaklarla ileride sanata, ilime, bilime imza atacaklar; tüm önyargılara ayrımcıilara müfterilere rağmen!