İşte Bahama Belgeleri'nde adı geçen 10 Türk şirketi

Panama belgelerinin ardından, dünyanın dört bir yanından çok sayıda politikacı ve iş insanının off-shore bağlantılarının ortaya çıktığı Bahamalar belgelerinde de Türkiye’den isimler yer alıyor. Bahama belgelerinde Türkiye ile ilişkili 10 off-shore şirketi bulunuyor.

Yayınlanma: 22.09.2016 - 10:25
Abone Ol google-news

Dünya, bundan birkaç ay önce çok sayıda lideri koltuğundan eden Panama belgelerinin henüz etkisi geçmemişken güne yeni belgelerle uyandı. İşadamlarından siyasi liderlere, dünyanın dört bir yanından yüzlerce kişinin off-shore hesaplarını ortaya döken dokümanların adı bu kez ‘Bahamalar belgeleri.’ Belgeler, 1990-2016 arasında Bahamalar’da kayıtlı 175 bin 888 şirketle bağlantılı politikacı ve iş insanlarının bilgilerini içeriyor. 

Panama'da şirket kuran Türklerden biri Türkiye Futbol Federasyonu Başkan Vekili Servet Yardımcı’nın ağabeyi, eski AKP milletvekili Hasan Kemal Yardımcı. Bilal Erdoğan'a ait gemiler Yardımcılar Holding'in tersanelerinde yapılmıştı. Bir diğer dikkat çekici isim ise rüşvet vermek suçundan interpol tarafından kırmızı bültenle aranan Cem Kınay.

 

#bahamasleaks ... Bilal'in gemilerini yapan Yardımcı, Bahamalar’a ‘gönül’den bağlanmış

#bahamasleaks ... Eski Galatasaray yöneticisi Cem Kınay'ın paraları Belize'de mi?


Cumhuriyet Tatil Otel Rezervasyon

En Çok Okunan Haberler