İYİ Parti 24 Haziran'daki seçimlere katılabilecek mi?

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Cumhurbaşkanlığı ve genel seçimlerin 24 Haziran 2018'de yapılacağını açıklaması üzerine "İYİ Parti seçime girebilecek mi?" sorusu gündeme geldi.

Yayınlanma: 18.04.2018 - 16:17
Abone Ol google-news

MHP lideri Devlet Bahçeli'nin dün yaptığı "26 Ağustos tarihinde erken seçim yapılsın" çağrısının ardından bugün Bahçeli ile bir araya gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan, seçimlerin 24 Haziran tarahinde yapılacağını açıkladı.

Erdoğan erken seçim tarihini açıkladı

Erdoğan'ın 'erken seçim' kararının ardından CHP'den ilk açıklama

İYİ Parti seçime girecek mi sorusuna Başbakan'dan yanıt

 4 GÜNLÜK TAKVİM

26 Ağustos tarihinde yapılacak bir erke nseçim durumunda seçime girmeleri önünde bir engel olmadığını belirten İyi Parti Genel Sekreteri ve Parti Sözcüsü Aytun Çıray, dün yaptığı açıklamada, İyi Parti’nin Siyasi Partiler Kanunu uyarınca seçimlere katılabilmek için tüm yasal gerekliliği 28 Aralık 2017 tarihinde tamamladığını söylemişti.

 Ancak açıklanan seçim takvimi ile birlikte İYİ Parti'nin kendi adıyla seçime girip giremeyeceği yeni bir tartışma konusu oldu. 

TÜRKKAN: ENGEL YOK

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Lütfü Türkkan ise cumhuriyet.com.tr'ye yaptığı açıkladma "10 Haziran sonrasında olacak hiç bir tarih İYİ Parti'nin seçime girmesine engel olamaz. Buna rağmen engel çıkartılırsa bunun adı seçim değil başka bir şeydir." dedi.


Cumhuriyet Tatil Otel Rezervasyon

En Çok Okunan Haberler