Kapat
A+ A-

Edremit’te kitap okuma zamanı

Sabahattin Ali anısına “Sabahattin Ali Yılı” olarak düzenlenen 2. Edremit Kitap Fuarı, Zeytinli Altınkum Meydanı’nda binlerce kişinin katılımıyla açıldı.
Yayınlanma tarihi: 16 Ağustos 2018 Perşembe, 03:37

İlki geçen yıl “Ölmez ağacın gölgesinde kitap” sloganıyla yapılan ve bu yıl Sabahattin Ali anısına “Sabahattin Ali Yılı” olarak düzenlenen 2. Edremit Kitap Fuarı, Zeytinli Altınkum Meydanı’nda binlerce kişinin katılımıyla açıldı. Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, açılışta yaptığı konuşmada, “Mevcut iktidarın en büyük düşman olarak gördüğü kitaba gösterdiğiniz saygıdan dolayı katılan herkese teşekkür ediyorum” diyerek şunları söyledi: “Sabahattin Ali Edremit’te yaşadı, ‘Kuyucaklı Yusuf’ Edremit’i anlatıyor. Sabahattin Ali’nin Edremit’teki evinin bulunduğu bölgeyi düzenledik, Edremit’teSabahattin Ali ismi artık sokağın köşesine çakılan bir teneke parçası değil.

Edremit artık İzmir gibi laik demokratik cumhuriyetin yepyeni bir yüzü olarak ortaya çıkmakta. Ve ne yaparlarsa yapsınlar Edremit hakkın, hukukun savunulduğu bir kent olarak yaşamaya devam edecektir.” Fuarın açılışına CHP Balıkesir Milletvekilleri Ahmet Akın, Fikret Şahin, Ensar Aytekin, CHP Balıkesir İl Başkanı Serkan Sarı, Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu, CHP Edremit İlçe Tayfun Gerkuş, önceki dönem Balıkesir Milletvekili Mehmet Tüm, önceki dönem CHP İstanbul İl Başkanı Cemal Canpolat, sanatçı İlyas Salman, Belediye Başkan Yardımcıları Fatma Özgirgin, Mehmet Ertaş, Metin Tunçer, belediye meclis üyeleri, muhtarlar ve sivil toplum örgütü temsilcileri de katıldı.

Cumhuriyet İMECESİ

Cumhuriyet Arşivi Gazete Kupürlerinde:

Sabahattin Ali, Ahmet Akın, Mehmet Tüm