10 film yarışacak

Bu yıl 6’ncı kez düzenlenecek ve 26 Ekim’de başlayacak Boğaziçi Film Festivali’nin ulusal yarışma filmleri ve jürileri açıklandı.
Bunlarla da ilgilenebilirsiniz
Yayınlanma tarihi: 9 Ekim 2018 Salı, 01:47

[Haber görseli]

Başkanlığını usta yönetmen Serdar Akar’ın yapacağı ve oyuncu Begüm Birgören, yönetmen Andaç Haznedaroğlu, senarist Ercan Mehmet Erdem ve görüntü yönetmeni Mehmet Aksın’dan oluşan Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması Jürisi’nin seçeceği bir film, 100 bin TL değerindeki Büyük Ödül’e ulaşırken, festivalin ulusal kısa kurmaca ve belgesel film yarışmalarında 18 film toplam 50 bin TL değerindeki ödüller için yarışacak.

3 Kasım’a dek sürecek festivalde bu yıl 10 film jüri karşısına çıkacak. Banu Sıvacı’nın “Güvercin”, Burak Çevik’in “Tuzdan Kaide”, Cafer Özgül’ün “Sükut Evi”, Mahmut Fazıl Coşkun’un “Anons”, Murat Düzgünoğlu’nun “Halef”, Özkan Çelik’in “Babamın Kemikleri”, Ramin Matin’in “Son Çıkış”, Sefa Öztürk Çolak’ın “Güven”, Semir Aslanyürek’in “Kaos” ve Vuslat Saraçoğlu’nun “Borç” adlı filmleri yarışacak. Festivalle ilgili detaylı bilgi için: bogazicifilmfestivali.com

A+ A-

Cumhuriyet Arşivi Gazete Kupürlerinde:

Mehmet Erdem, Serdar Akar