Kapat
A+ A-

Ahmet Kural'ın ilk vukuatı değil!

Müzisyen Sıla, kısa süre önce yeniden barıştığı Ahmet Kural'dan şiddet gördüğü iddiasıyla şikayetçi oldu ve üç ay koruma kararı aldırdı. Yaşanan bu olay, Ahmet Kural'ın daha önce adının karıştığı 'kadına şiddet' olaylarını tekrar gündeme getirdi.
Yayınlanma tarihi: 2 Kasım 2018 Cuma, 09:40

2014 ylının Eylül a, tartıştığı sevgilisi Naz Çekem'in parmağını kırdığı iddia edilen Kural, 2014 yılının Aralık ayında da oyuncu Zilan Duru ile kavga etmişti. Ahmet Kural ile Naz Çekem'in 2014 yılının Eylül ayında bir kafede kavga ettiği, daha sonra Kural'ın kız arkadaşının parmağını kırdığı iddia edilmişti. Çekilen röntgen sonrası parmağında kırık olduğu tespit edilen Çekem, kırılan parmağının fotoğrafını da Instagram hesabından paylaşmıştı.

[Haber görseli]

Naz Çekem'den Sıla'ya destek mesajı
Çekem sosyal medya hesabından Sıla'ya destek mesajı verdi. Çekem, " Sen hep şarkılarını söyle bizlere... Dimdik, dipçik gibi, gülerek, sağlıkla 🙏🏼🙏🏼 Sana birşey olmasın 💙 @silagencoglu" dedi. Katıldığı bir programda ise olayla ilgili şu değerlendirmeyi yaptı:

[Haber görseli]

“Ahmet Kural ile bir davette karşılaştık. Şiddet önce hakaretlerle başladı. Ben sakinleştirmeye çalıştım ama işe yaramadı. Gelip sevgi dolu bir şekilde benim parmağımı sıktı ve parmağım kırıldı. Aradan 4 sene geçti ve Sıla böyle bir şey yaşadı. Çok üzülüyorum çünkü Sıla ölebilirdi. Allah korumuş. Ben ifadesini okurken ağladım. Ben şikayetçi olmadım çünkü Ahmet’in babası benim kuzenimden rica etti, o zaman özel bir hastanede tedavi görüyordu. Ama Sıla konuştuğu için arkasındayım. Gerekirse mahkemede tanıklık da yaparım. Bu olaydan sonra benden özür de dilemedi. Sıla gerçekten Türkiye’nin çok sevdiği bir sanatçı. Bana kimse inanmamıştı, şimdi Sıla’nın açıklamalarda bulununca bana ‘Sen haklıymışsın’ diye mesajlar geliyor. Allah Sıla’yı korusun, Ahmet Kural da cezasını bulsun istiyorum.”

[Haber görseli]
Oyuncu Zilan Duru ile gündeme gelmişti
Oyuncu Ahmet Kural, 2014 yılının Aralık ayında, oyuncu Zilan Duru ile yaşadığı kavga ile de gündeme gelmişti. Kural'ın üzerine kızıp üzerine su attığını anlatan Duru, "Araya birileri girmese dövecekmiş beni. 'Aman gözünü sevim cevap verme, alkollü zaten görmüyon mu?' denilince mekandan çıktık. Yoksa pek susulası bi olay değildi. Sevgili Ahmet, sırf çalıştığın insanların gecesi bozulmasın diye seni orda yumruklamadım. Ama beni bul ve dediğini yap. Gişe filmlerinden gelen iki günlük şöhret karşısındaki bir kadına adammışcasına dalmaya yeltenmeyi muktedir kılmıyor."

Cumhuriyet İMECESİ

Cumhuriyet Arşivi Gazete Kupürlerinde:

Ahmet Kural