Engin Akyürek, Emmy'de umduğunu bulamadı... İşte Emmy ödülünü kazananlar

Bu yıl ‘En İyi Aktör’ dalında TV ve sinema oyuncusu Engin Akyürek’in de aday olduğu Uluslararası Emmy Ödülleri New York’ta sahiplerini buldu.

cumhuriyet.com.tr
24 Kasım 2015 Salı, 16:50

ABD dışında yayınlanan televizyon yapımlarının en iyilerinin seçildiği Uluslararası Emmy Ödülleri, New York'ta sahiplerini buldu. Bu yıl 43'üncüsü düzenlenen ödül töreninde, en iyi erkek oyuncu dalında Kara Para Aşk dizisindeki performansıyla finallere kalan Türk oyuncu Engin Akyürek de yer alıyordu. Tören öncesinde kırmızı halıda yürüyen Akyürek, Türk ve yabancı hayranlarından yoğun ilgi gördü.

Bu yıl 43’üncüsü düzenlenen ödül töreninde, en iyi erkek oyuncu dalında Uluslararası Emmy Ödülü’nü, Ramses dizisindeki performansıyla Hollandalı aktör Maarten Heijmans kazandı. Heijmans ile aynı kategoride, ‘Kara Para Aşk’ dizisindeki performansıyla finallere kalan Türk oyuncu Engin Akyürek de yer alıyordu.

Törende en fazla ilgi çeken isimlerden biri, Amerikalı ünlü aktör Michael Douglas oldu. Douglas, ABD’nin önde gelen medya gruplarından HBO’nun CEO’su Richard Plepler’e Uluslararası Emmy Yöneticilik Ödülü’nü verdi.

ÖDÜLLER ŞÖYLE:
En iyi erkek oyuncu: Maarten Heijmans (Hollanda)
En iyi kadın oyuncu: Anneke von der Lippe (Norveç)
Dram dizisi: Engrenages (Fransa)
Komedi: Doce de Mae (Brezilya)
TV filmi/Mini dizi: Soldat Blanc (Fransa)
Belgesel: Miners Shot Down (Güney Afrika Cumhuriyeti)