ENKA’da Tiyatro Gerçek “Savunma” yı oynuyor

26 yıldır gelenekselden çağdaşa, alternatiften popüleret üm sanat anlayışlarına ev sahipliği yapan ENKA Kültür Sanat, sezonun beğenilen oyunlarından “Savunma” ile ünlü oyuncu Hakan Gerçek’i konuk ediyor.
Yayınlanma tarihi: 6 Mart 2014 Perşembe, 22:13
[Haber görseli]26 yıldır gelenekselden çağdaşa, alternatiften popüleret üm sanat anlayışlarına ev sahipliği yapan ENKA Kültür Sanat, sezonun beğenilen oyunlarından “Savunma” ile ünlü oyuncu Hakan Gerçek’i konuk ediyor.
11 Mart Salı akşamı saat 20.00’de, insan hakları savunucusu Amerikalı avukat Clarence Darrow'un günümüze ışık tutan adalet arayışını konu alan “Savunma” ENKA seyircisiyle bir araya geliyor.
Mehmet Birkiye’nin yönettiği ve Hakan Gerçek’in Darrow’u canlandırdığı oyun, 1857-1938 yıllarında Amerika’da yaşamış, davaları romanlara, filmlere konu olmuş bir avukatın, Clarence Darrow’un hayatını sahneye taşıyor. David Rintles’in Irwing Stone’un romanından uyarladığı oyunda, Darrow cinayetle suçlanan anarşistleri, savaş karşıtlarını, sendika önderlerini, derslerinde Darwin’in evrim kuramını anlattığı için suçlananları, alkol yasağına uymayanları ve evlerini basan ırkçı gruplarla çatışan siyahi aileleri savunuyor.

26. Yıl ENKA Kültür Sanat Buluşmaları, “Sanat uzun, hayat kısa” sloganıyla, 12 etkinlikte, 52 sanatçı ile 4 Şubat – 25 Mart 2014 tarihleri arasında seyircisiyle bir araya gelecek

A+ A-