Zeynep Oral’a ödül

Uluslararası Plastik Sanatlar Derneği ve Beşiktaş Belediyesi’nin birlikte düzenlediği “Dünya Sanat Günü Ödül Yemeği”nde yazarımız Zeynep Oral ödüle layık görüldü.
Yayınlanma tarihi: 16 Nisan 2017 Pazar, 02:07

Uluslararası Plastik Sanatlar Derneği ve Beşiktaş Belediyesi’nin birlikte düzenlediği “Dünya Sanat Günü Ödül Yemeği” cuma akşamı Suada’da düzenlendi. AralarındaYahşi Baraz, Mahmut Nüvit, Galericiler Derneği Başkanı Doğan Paksoy, Ercan Karakaş, Ekrem Kahraman, Halil Akdeniz gibi isimlerin de bulunduğu sanat, siyaset ve değişik platformlardan 400’e yakın kişi katıldı.

2011 yılında Meksika’nın Guadalajara kentinde düzenlenen 17. Dünya Sanat Birlikleri (UNESCO resmi partneri IAA) Genel Kurulu’nda Türkiye temsilcisi UPSD’nin başkanı Bedri Baykam tarafından önerilen Leonardo da Vinci’nin doğum günü 15 Nisan, Dünya Sanat Günü olarak belirlendi. 4 senedir tüm dünyada kutlanan bu özel günde 2017 UPSD Dünya Sanat Günü Onur Ödülleri’nde “Yılın Sanatçısı” ödülüne Devrim Erbil, “Sanat İnsanı Onur Ödülü”ne Zeynep Oral, “Basın Onur Ödülü”ne Zafer Bilgin, “Yılın Sanat Kurumu Ödülü”ne Ahmet Şahin / Portakal Çiçeği Sanat Kolonisi, “Yılın Genç Sanatçısı”na da Furkan ‘Nuka’ Birgün değer görüldü.

A+ A-

Cumhuriyet Arşivi Gazete Kupürlerinde:

Bedri Baykam, Zeynep Oral, Ahmet Şahin