12. Contemporary İstanbul’un etkinlik detayları açıklandı

Çağdaş sanatı odak noktasına alarak Türk sanatını dünya sanatıyla buluşturan Contemporary İstanbul, bu yıl geçtiğimiz senelerden farklı olarak kasım ayı yerine 15’inci İstanbul Bienali ile birçok sanat kurumunun ve galerisinin sergileriyle eşzamanlı olarak, 14-17 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilecek.
Yayınlanma tarihi: 25 Temmuz 2017 Salı, 06:08

[Haber görseli]

İstanbul Kongre Merkezi ve İstanbul Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda düzenlenecek olan fuarın seçici kurulunda Kamiar Maleki (CI Fuar Direktörü), Marc- Oliver Wahler (Michigan Eyalet Üniversitesi Eli ve Edythe Broad Sanat Müzesi Müdürü), Nathalie Mamane Cohen (Koleksiyoner), Haldun Dostoğlu (Galeri Nev İstanbul’un Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı), Yeşim Turanlı (Pi Artworks İstanbul & Londra’nın Kurucusu), Alexander Heller (LeilaHeller Gallery New York ve Dubai’nin Kurucu Ortağı) ve Kemal Has Cıngıllıoğlu (Koleksiyoner) ve Simon de Pury (Koleksiyoner ve Küratör) yer alacak.

Fuarda Ceren ve Irmak Arkman’ın üçüncü kez küratörlüğünü üstlendiği “Plugin Yeni Medya Bölümü”; küratörlüğünü Prof. Hasan Bülent Kahraman’ın yaptığı “Beşinci Element Sergisi”; İstanbul’un gastronomik tatlarının sunulacağı “Yeme İçme” bölümü ve “Kavramsal Mimari” projeleri yer alacak. Fuarda ayrıca CI Yayınları’nın ilk kitabı olan; sanat koleksiyonerliğinin geçirdiği dönemsel değişimleri ve bugününü sunan Collectors’ Stories projesinin kitabının lansmanı gerçekleşecek.

A+ A-
Cumhuriyet İMECESİ

Cumhuriyet Arşivi Gazete Kupürlerinde:

Bülent Kahraman